Nowy numer 38/2023 Archiwum

Czternaście znaków miłości

Bazylika Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach ma już drogę krzyżową. W Wielki Czwartek poświęcił ją kard. Stanisław Dziwisz.

Autorem płaskorzeźb, które zawisły na ścianach świątyni, jest Andrzej Zaradkiewicz.

- Ta droga krzyżowa jest tak pomyślana, żeby zbytnio nie kontrastowała z tą przestrzenią modlitwy, ale ją dopełniała - mówi ks. Franciszek Ślusarczyk, rektor sanktuarium Miłosierdzia Bożego. - Bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, ludziom dobrej woli i głębokiej wiary, którzy pragnęli, aby ta droga krzyżowa powstała jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży, zanim przybędzie tu rzesza młodzieży z całego świata.

Jak dodaje rektor, droga krzyżowa to ważny element wystroju kościoła - zwłaszcza takiego jak bazylika Bożego Miłosierdzia. - Właśnie na krzyżowej drodze objawia się miłość Boga - wyjaśnia ks. Franciszek Ślusarczyk. - Każda stacja to kolejny znak miłości Jezusa do poranionego grzechem człowieka, którego pragnie On wprowadzić na drogę przebaczenia, miłości i pokoju.

- Na tej krzyżowej drodze uczymy się także postawy miłosierdzia, szacunku, wzajemnej pomocy wobec ludzi potrzebujących - podkreśla rektor sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Zbiórka pieniędzy na drogę krzyżową rozpoczęła się rok temu. Pierwsze siedem stacji pojawiło się w bazylice w styczniu tego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast