Nowy numer 2/2021 Archiwum

Na motorach do papieża

Trzystu motocyklistów wyruszy z Krakowa do Rzymu, by promować Polskę i Światowe Dni Młodzieży.

Pielgrzymka "Iskra Miłosierdzia" wyruszy 18 czerwca, a do Rzymu dotrze trzy dni później. 22 czerwca delegacja motocyklistów ma się spotkać z papieżem Franciszkiem. Zapisy trwają na stronie: rajd.krakow2016.com.

- Będą to rekolekcje w drodze. Chcemy, żeby zaangażowały one konkretne środowisko, nie tylko uczestników Światowych Dni Młodzieży - mówi Joanna Stożek, koordynator pielgrzymki.

Akcentów ŚDM-owych jednak nie zabraknie. Głównym inicjatorem i komandorem rajdu jest bowiem ks. Adam Parszywka, szef sekcji komunikacji Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

Motocykliści wyruszą z krakowskim Łagiewnik w trzech grupach liczących po około sto pojazdów. Przejadą przez Czechy (lub Słowację - zależnie od grupy), Austrię oraz Włochy. - Wjazd na sam Plac św. Piotra w Watykanie będzie trudny ze względów bezpieczeństwa. Jesteśmy w trakcie uzgadniania tego z żandarmerią - wyjaśnia J. Stożek.

Z papieżem osobiście spotkają się na pewno reprezentanci "Iskry Miłosierdzia". Wręczą mu także niecodzienny prezent - białą kurtkę motocyklową z logiem ŚDM i kask. - To kolor nietypowy dla motocyklistów, ale charakterystyczny dla papieża. To będzie symboliczne połączenie tego środowiska z ojcem świętym - mówi Joanna Stożek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama