Tegoroczna Niedziela Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie wyjątkowa z kilku powodów.
Pielgrzymi przybywający w tym roku na Niedzielę Miłosierdzia będą mogli w łagiewnickim sanktuarium przejść przez Bramę Miłosierdzia Miłosz Kluba /Foto Gość Chodzi nie tylko o trwający w Kościele Jubileusz Miłosierdzia, ale także zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, które w lipcu odbędą się w Krakowie, a których tematem przewodnim będzie Boże Miłosierdzie. Jednym z najważniejszych punktów na mapie każdego z młodych pielgrzymów będą właśnie Łagiewniki.
Ks. Franciszek Ślusarczyk, rektor sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, przypomina także, że w tym roku Niedziela Miłosierdzia nosi dokładnie taką samą datę jak w roku 2005. W wigilię tego święta, przypadającą tak jak teraz 2 kwietnia, zmarł św. Jan Paweł II. - Pamiętam to sobotnie czuwanie, kiedy była już tutaj rzesza pielgrzymów i dziennikarzy. Wszyscy czekali z niepokojem na wiadomości z Watykanu. O 21.00 był odczytany telegram ojca świętego na rozpoczęcie wieczystej adoracji w kaplicy obok bazyliki - wspomina rektor łagiewnickiego sanktuarium. - Następnego dnia na wszystkich Mszach św. czytaliśmy ten tekst już jako testament papieża, skierowany do tego miejsca i do przybywających tutaj pielgrzymów.
Główne uroczystości tegorocznego Święta Miłosierdzia poprzedzą kolejne rekolekcje "Dla nas i całego świata", będące oficjalnym duchowym przygotowaniem do ŚDM w Krakowie. Tym razem z młodzieżą spotkają się bp Grzegorz Ryś i ks. Peter Hocken. Początek o 16.30 w bazylice w Łagiewnikach.
Chwilę po kończącej rekolekcje adoracji w sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawione zostanie nowe nabożeństwo - Droga Miłosierdzia. Więcej na jej temat TUTAJ.
Pierwszą świąteczną Mszę św. odprawi o północy bp Grzegorz Ryś. Kolejnym niedzielnym Eucharystiom przewodniczyć będą m.in. bp Damian Muskus, bp Jan Zając i bp Jan Szkodoń (szczegółowy plan na następnej stronie).
Główną Mszę św. przy ołtarzu polowym odprawi o godz. 10 metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Jej uczestnicy otrzymają gałązki oliwne, poświęcone przez papieża (więcej TUTAJ).
Uroczystości zakończy prapremierowe wykonanie symfonicznej aranżacji Koronki do Bożego Miłosierdzia. Koncert rozpocznie się o godz. 21. Wstęp będzie wolny.