Nowy numer 30/2021 Archiwum

Miłość trwa! przejdź do galerii

W niedzielny wieczór na Campus Misericordiae zabrzmiało miłosierdzie. Dosłownie!

Najpierw za sprawą Dzwonu Miłosierdzia, który 3 kwietnia odsłonili mieszkańcy Brzegów. Następnie zaś w hali 7R Logistic, gdzie odbył się koncert papieski "Miłość trwa".

- Ten dzisiejszy koncert to ważny element przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Chcieliśmy w Niedzielę Miłosierdzia pokazać mieszkańcom, gdzie są, co tutaj się robi i przede wszystkim spotkać się z nimi tak, jak tego chciał Jan Paweł II - tłumaczył Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki. - Najlepsze jest to, że na Campus Misericordiae po prostu jesteśmy razem - podkreślił.

W ten wieczór na Polach Miłosierdzia zabrzmiały utwory przepełnione Bożym miłosierdziem. Nie mogło zabraknąć również hymnu ŚDM 2016 "Błogosławieni miłosierni". W hali, która na czas ŚDM zamieni się w gigantyczną zakrystię, wystąpili chór im. Jana Pawła II ze Strumian, chór "Camerata" oraz soliści: Izabela Szota, Roksana Sadowska, Weronika Kozłowska, Maria Komisarz, Krzysztof Lachman i Maria Czajczyk, która zaśpiewa też w lipcu w chórze ŚDM. Z kolei swoją muzyką w niezwykłą atmosferę modlitwy i zadumy wprowadziła ich Wielicka Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Piotra Piwko.

- Możliwość zaśpiewania podczas Światowych Dni Młodzieży to dla mnie ogromne przeżycie! Poza tym uważam, że muzyka to najlepsza modlitwa, bo przecież kto śpiewa, ten dwa razy się modli - opowiadała M. Czajczyk.

Zapewniała jednak, że również niedzielny występ był dla niej niezwykłym doświadczeniem, zwłaszcza że był to koncert papieski. - Jan Paweł II to był nasz papież, który w każdym z nas zaszczepił coś dobrego! - przekonywała.

Gościem specjalnym tego wieczoru był o. Łukasz Buksa OFM, którego występ zakończył w Wieliczce obchody Niedzieli Miłosierdzia.

- Piękne są słowa Jezusa, który powiedział: "Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich". Tu jest obecny Jezus Chrystus, którego dzisiaj uwielbiamy, któremu dziękujemy i którego wywyższamy. Oby jak najwięcej takich inicjatyw! - mówił o. Buksa. - Ubolewam tylko, że jest tak mało młodych ludzi, którzy tu dziś powinni przyjść, wznieść ręce do Pana Boga i razem z nami wyśpiewać słowa św. Faustyny: "Rozraduj się, duszo, w miłosierdziu Pana". W końcu kto mówi o tym, że miłosierny jest Pan, już tutaj, na ziemi, doznaje radości, którą będzie przeżywał w niebie - podsumował niedzielny koncert.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama