Nowy numer 09/2024 Archiwum

Szybka kawa dla pielgrzyma

Podczas ŚDM Caritas będzie odpowiedzialna za strefy gastronomiczne i mobilne punkty żywnościowe.

Przedstawiciele m.in. Caritas Archidiecezji Krakowskiej opowiadali o tym 3 kwietnia, podczas konferencji na Campus Misericordiae w Brzegach.

- Standaryzowane strefy gastronomiczne będą powtarzalne, dobrze oznakowane i usytuowane w rejonie głównych uroczystości religijnych - mówiła Katarzyna Rybicka, konsultant Caritas Archidiecezji Krakowskiej i członek zarządu firmy Amplus.

W skład stref wejdą punkty wydawania zarówno posiłków ciepłych, jak i suchego prowiantu. Będą tam także swego rodzaju kawiarnie, czyli miejsca, gdzie pielgrzymi będą mogli liczyć na szybką kawę i ciastko.

- Posiłki wydawane będą na podstawie talonów wydawanych przez komitet organizacyjny, za vouchery oraz za gotówkę lub inne formy płatności bezgotówkowej - wyjaśniała K. Rybicka.

Przygotowane przez Caritas strefy będą uzupełnieniem dla lokalnych restauracji i punktów gastronomicznych, z których również korzystać będą pielgrzymi posiadający talony. Najobszerniejszy pakiet, który mogą wybrać pielgrzymi, zakłada zapewnienie im wszystkich świadczeń przez 9 dni.

W samym Krakowie ma powstać kilkanaście stref gastronomicznych przygotowanych przez Caritas. Znajdą się one m.in. przy ul. Bernardyńskiej, w rejonie hotelu "Forum", sanktuariów Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II, pl. Inwalidów czy ul. Piastowskiej.

Oprócz tego Caritas ma wspierać także zapewnienie pielgrzymom wyżywienia w miejscach ich noclegów.

Pakiety suchego prowiantu, jakie będą mogli otrzymać uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, oraz namioty, z których będą się składać strefy gastronomiczne, Caritas zaprezentowała już na początku roku. Więcej w tekście "Jedzenie pod namiotami".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy