Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kraków Airport z kolejnym rekordem

W marcu lotnisko obsłużyło 363 034 pasażerów, czyli o 20 procent więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

Jest to już 17. rekordowy miesiąc krakowskiego portu lotniczego z kolei. W ubiegłym miesiącu wzrost odnotowano także w liczbie operacji lotniczych - było ich 3186, czyli o 14 procent więcej w stosunku do marca 2015 roku.

- Wyniki osiągnięte przez port w marcu, podobnie jak w całym pierwszym kwartale, potwierdzają skuteczność naszej strategii współpracy z liniami lotniczymi - podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

- Sezon zimowy zamknęliśmy wynikiem lepszym o 16 procent, czyli o dodatkowe 220 tys. pasażerów w porównaniu z sezonem zimowym 2014/2015. Także sezon letni zapowiada się bardzo obiecująco. Przez pierwszy tydzień obowiązywania nowego rozkładu odnotowaliśmy wzrost liczby pasażerów na poziomie 17 procent, a większość z ośmiu tegorocznych nowości jeszcze przed nami - podkreśla Jan Pamuła.

W marcu najlepiej wypełnione były samoloty na rejsach regularnych linii Jet2.com, Ryanair oraz easyJet. Najbardziej popularne połączenia to Newcastle linii Jet2.com (wypełnienie 97%) oraz Malaga linii Ryanair (96%).

Łącznie w pierwszym kwartale roku obsłużono już 976 711 pasażerów. Jest to wzrost o 18 procent, czyli o ponad 150 tysięcy pasażerów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma