Trening na Kasprowym z mistrzem świata

Gwiazda tegorocznego sezonu narciarskiego - Henrik Kristoffersen - poprowadził otwarty trening dla młodych zawodników Klubu Sportowego Beskidy w ramach wygranej w międzynarodowym konkursie fotograficznym. Spotkanie odbyło się w ośrodku Polskich Kolei Linowych na Kasprowym Wierchu.

W trzygodzinnym treningu na Hali Gąsienicowej w środę 6 kwietnia udział wzięło 33 zawodników Klubu Sportowego Beskidy oraz 30 dzieci z innych zakopiańskich klubów (w tym Fundacji Integracji ze Sportem "Handicap" Zakopane, prowadzonej przez znaną polską olimpijkę Małgorzatę Tlałkę-Długosz). Zajęcia rozpoczęła krótka rozgrzewka przeprowadzona przez H. Kristoffersena, następnie odbyły się dwa wspólne zjazdy w Kotle Gąsienicowym - najpierw gigantem, a potem slalomem.

Niezapomnianym wrażeniom sprzyjały piękne warunki atmosferyczne. Na koniec odbyła się sesja wspólnych pamiątkowych zdjęć, na którą mistrz zabrał swój tegoroczny puchar - Kryształową Kulę.

- Było naprawdę świetnie, chętnie powtórzyłbym to spotkanie. Myślę, że każdemu z nas dało ono wiele energii do kolejnych treningów - mówi Bartosz Dajda, 14-letni zawodnik KS Beskidy.

- Ćwiczenia na Kasprowym Wierchu prowadzone przez gwiazdę narciarstwa to niepowtarzalne, emocjonujące przeżycie. Dzieci są bardzo szczęśliwe. Mistrz obejrzał przejazdy całej grupy i dał cenne wskazówki, jak należy jeździć. Dziękujemy za udostępnienie trasy na najlepszej w Polsce górze narciarskiej - mówi Jacek Wyporek z Bielska-Białej, trener KS Beskidy.

- Spotkanie miało charakter symboliczny - tegoroczny mistrz H. Kristoffersen trenował polskich sportowców na "świętej górze narciarzy" w roku obchodów 80-lecia kolejki. Kasprowy Wierch to wyjątkowe miejsce - jedyne w Polsce, które pozwala na jazdę na nartach w prawdziwie alpejskich warunkach. Dzięki temu jest wybierany przez wybitnych sportowców, m.in.  Andrzeja Bargiela, Jędrzeja Dobrowolskiego czy Jerzego Płonkę - mówi Marian Szewczyk, kierownik Kasprowego Wierchu.

Trening z norweskim narciarzem był nagrodą w ramach międzynarodowego konkursu fotograficznego "Band of Heroes", zorganizowanego przez firmę Rossignol. W otwartym internetowym głosowaniu konkurs wygrało zdjęcie przesłane przez Klub Sportowy Beskidy. Polskie Koleje Linowe są partnerem tego wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..