Nowy numer 42/2019 Archiwum

Prof. Wojciech Nowak rektorem UJ

Uczony chirurg został 305. rektorem najstarszej uczelni polskiej. Będzie to jego druga kadencja rektorska.

Wybory odbyły się w czwartek 7 kwietnia. Na prof. Nowaka głosowało 147 elektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego kontrkandydat - prof. Jerzy Szwed z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej - otrzymał 45 głosów.

Prof. Nowak jest rektorem UJ od 2012 r. Wcześniej był m.in. prorektorem UJ ds. Collegium Medicum. Za najważniejsze zadanie swojej drugiej kadencji rektorskiej uznał m.in. rozwój uczelni oraz utrzymanie wysokiej jakości kształcenia.

Także w innych krakowskich uczelniach wyższych odbyły się wybory rektorów. Na Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytecie Ekonomicznym i Uniwersytecie Rolniczym postawiono na kontynuację. Rektorami na drugą kadencję wybrano profesorów: Tadeusza Słomkę, Andrzeja Chochoła i Włodzimierza Sadego. Pierwszą kadencję będą mieli zaś przed sobą prof. Jan Kazior z Politechniki Krakowskiej i Aleksander Tyka z Akademii Wychowania Fizycznego.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL