Nowy numer 33/2018 Archiwum

Średniowieczne kino przejdź do galerii

Dzięki niespodziance Baletu Dworskiego "Cracovia Danza" krakowianie, którzy odwiedzili w piątek wieczorem kino Cinema City, przenieśli się na chwilę tysiąc lat wstecz.

Balet Dworski "Cracovia Danza" lubi zaskakiwać. Od kilku miesięcy niespodziewanie pojawia się w różnych miejscach Krakowa, a po chwili znika, pozostawiając zaintrygowanych widzów.

W ten sposób wystąpił on już m.in. na Dworcu Głównym, lotnisku i w centrum handlowym. W miniony piątek tancerze zrobili niespodziankę odwiedzającym kino Cinema City Zakopianka.

Krakowianie, którzy oczekiwali na filmowe seanse, nie kryli zaskoczenia. Nic dziwnego - w mgnieniu oka cofnęli się o 1000 lat!

- Przygotowaliśmy tańce średniowieczne specjalnie po to, żeby kontrast między nimi a nowoczesnym wnętrzem Cinema City i współczesnością był większy. Chcemy też pokazać ten piękny, bardzo mało znany fragment naszej historii, czyli tańce, które wtedy się tańczyło - tłumaczyła Agnieszka Malatyńska, impresario baletu.

Tańce, które krakowianie mieli szansę obejrzeć w kinie, są częścią najnowszego spektaklu pt. "Modna przez wieki". Jego premiera odbędzie się w najbliższy poniedziałek (11 kwietnia) o godz. 19 w Kinie Kijów.Centrum.

Happeningi odbywające się pod hasłem "Balet w mieście" są natomiast częścią obchodów 10-lecia baletu. Jeszcze przez kilka miesięcy tancerze będą zaskakiwać swoich widzów w różnych zakątkach Krakowa.

Przed występem zamieszczają oni kilka wskazówek na swoim profilu na Facebooku. Kto ich wytropi, ma szansę na zdobycie nagrody.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma