Nowy numer 21/2018 Archiwum

96 płomieni pamięci przejdź do galerii

Górale zapalili dzisiaj 96 zniczy pamięci. Każdy z nich symbolizował jedną z ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Uroczystości odbyły się 10 kwietnia wieczorem w zakopiańskim sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik.

- Będziemy tu zawsze przychodzić i pamiętać o tej strasznej tragedii, do której doszło 6 lat temu - mówił burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. Delegacje władz miasta, a także starostwa tatrzańskiego złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem na zakopiańskiej Olczy. Byli też działacze Prawa i Sprawiedliwości. To jedyny, jak do tej por,y obelisk na Podhalu poświęcony ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem.

Niektórzy zakopiańczycy trzymali w rękach flagi narodowe. Wszystkim za wspólną modlitwę podziękował misjonarz ks. proboszcz Jerzy Grzyb.

Zakopiański pomnik przedstawia płat blachy, który został mocno zniekształcony na skutek uderzenia o ziemie. Na jego szczycie jest, również połamana, szachownic,a czyli symbol Polskich Sił Powietrznych. Na  monumencie wypisane są nazwiska wszystkich 96 ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego. Pomnik zaprojektował Karol Badyna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma