Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Rocznica chrztu Polski - ogniska w całym kraju

W najbliższy czwartek 14 kwietnia w całej Polsce zapłoną watry. Akcja odbywa się pod patronatem honorowym prymasa Polski Wojciecha Polaka. W ten sposób władze Zarządu Głównego Związku Podhalan oraz Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych RP zamierzają uczcić 1050. rocznicę chrztu Polski.

- Chcemy przesłać od gór, od krzyża na Giewoncie, światło Ducha Świętego, które dotrze nad polskie morze w ciągu 35 minut - mówi Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan. O nietypowym pomyśle na uczczenie 1050. rocznicy chrztu Polski mówił w czasie konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Związku Podhalan w Nowym Targu.

Od godz. 20, w odstępach 5-minutowych, będą zapalane ogniska między poszczególnymi sektorami, na które została podzielona Polska. Na Giewoncie zostanie rozświetlony także krzyż. Pięć minut później ogień dotrze do Krakowa, a po pół godzinie ogniska będą już płonąć nad brzegiem Bałtyku.

Organizatorzy proszą o wykonanie i przesłanie fotografii rozpalonego ogniska razem z uczestnikami akcji, podaniem oddziału lub jednostki i miejsca rozpalenia watry, na adres e-mail: biuro@zwiazek-podhalan.com oraz zg@zosprp.pl. Wszelkie pytania należy kierować do Piotra Gąsienicy (tel. 534 194 404, e-mail: piotr.gasienica1@gmail.com).

Za bezpieczeństwo otwartego ognia odpowiada oddział ZP lub jednostka OSP rozpalająca ognisko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy