Nowy numer 37/2021 Archiwum

Gospel na Jakubowym Szlaku

Trwają zapisy na V Warsztaty Gospel w Więcławicach Starych, które rozpoczną się 23 kwietnia. Dzień później ich uczestnicy wystąpią podczas finałowego koncertu.

Tegoroczną edycję warsztatów poprowadzi wybitny brytyjski muzyk, dyrygent i wokalista Wayne Ellington. - Wayne jest nie tylko wspaniałym dyrygentem, ale i pełnym Bożego Ducha człowiekiem - podkreśla Leszek Hinc, jeden z organizatorów warsztatów ze Stowarzyszenia "Pełna Chata".

- Zaprosiliśmy również po raz kolejny niesamowitego klawiszowca i aranżera Artura Wypicha. Dla widzów koncertu finałowego szykujemy niespodziankę - chcemy zaaranżować i wykonać dwa utwory gospel z wykorzystaniem sekcji instrumentalnej zespołu Jakubowe Muszelki, czyli na kwintet smyczkowy, sekcję perkusyjną i gitary. Mam nadzieję, że zdążymy! - zapowiada L. Hinc.

Wszyscy chętni mogą zapisać się na warsztaty, wypełniając formularz na stronie internetowej stowarzyszenia: www.pelnachata.org.pl. Szczegóły organizacyjne można również znaleźć na profilu "Pełnej Chaty" na Facebooku.

- Warsztaty w Więcławicach to dla mnie rekolekcje - zaznacza Agnieszka Klich, uczestnicząca w nich co roku. - Świetnie jest wyjechać za miasto i spędzić czas z cudownymi ludźmi i Bożą muzyką.

Do tej pory w czterech edycjach warsztatów gospel w Więcławicach Starych wzięło już udział około 250 osób, pochodzących głównie z okolicznych gmin (Michałowic, Zielonek, Kocmyrzowa), ale również z Krakowa, a nawet ze Śląska.

Instruktorami prowadzącymi warsztaty byli najwybitniejsi artyści gospel, zarówno polscy, jak i zagraniczni: Diana Droździel, Ewa Uryga, Brian Fentress, Peter Francis i Colin Williams. W Więcławicach grali również znakomici muzycy: Szymon Markiewicz, Konrad Kuchciak i Artur Wypich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama