GN 37/2021 Archiwum

Wiosna Jazzowa

"Wiosna Jazzowa" w Zakopanem potrwa od 29 kwietnia do 3 maja. Będzie to 5 niezwykłych dni pod Giewontem ze światowej klasy muzykami. Tegoroczna edycja to również parada jazzowa, duże koncerty plenerowe oraz małe kameralne wydarzenia klubowe, koncerty sceniczne i wiele innych atrakcji.

Festiwal rozpocznie koncert zespołu Apostolisa Anthimosa w Miejskiej Galerii Sztuki przy Krupówkach, a także występ młodej i utalentowanej artystki Mag Balay w hotelu "Aries & Spa".

30 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Jazzu, który również w Zakopanem będzie uroczyście obchodzony. - Zaczniemy Zakopiańską Paradą Jazzową, połączoną z XVI Tatrzańskim Zlotem Pojazdów Zabytkowych. Podczas parady nie zabranie muzyki, tańca oraz innych atrakcji. Z kolei wieczorem, na scenie kina "Sokół", będzie można posłuchać zespołów Tango Conspiration & Villu Veski oraz czeskiego wykonawcy Ondřeja Havelki z zespołem w projekcie "Pearls of Swing" - zachęca Anna Karpiel-Semberecka z zakopiańskiego magistratu, który jest głównym organizatorem festiwalu.

Niedziela 1 maja dostarczy również wielu muzycznych wrażeń skierowanych m.in. do najmłodszych, przyszłych miłośników jazzu. Oprócz koncertu w parku Miejskim, który dedykowany jest dzieciom, jazzu będzie można posłuchać przy Krupówkach, w kawiarni "Europejska" oraz w hotelu "Aries & Spa". Wieczorem w kinie "Sokół" zaprezentują się w ramach gali Jazz Top laureaci plebiscytu czytelników miesięcznika "Jazz Forum". Wystąpi zespół Atom String Quartet z Niką Lubowicz, a później, z muzyką Jarka Śmietany, jego przyjaciele - Adam Czerwiński, Wojciech Karolak, Marek Napiórkowski, Adam "Szabas" Kowalewski oraz Piotr Baron.

2 maja Wojciech Mazolewski Quintet zaprasza na zabawę w rytmach jazzu na plac Niepodległości. Po południu w kinie "Sokół" można będzie posłuchać gości z krajów wyszehradzkich oraz Scott Henderson Trio.

Ostatni dzień festiwalu, czyli środa 3 maja, to tajemniczy koncert "Folkowa Lawina z Gór". Jak wiadomo, jazz to sztuka improwizacji, a co wtedy się wydarzy?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama