Nowy numer 15/2024 Archiwum

Rowerem po śladach papieża

Nowotarska parafia pw. św. Jana Pawła II 30 kwietnia już po raz kolejny organizuje rajd rowerowy w rocznicę beatyfikacji swojego patrona. W V Rajdzie Rowerowym śladami bł. Jana Pawła II po Podhalu mogą wziąć udział zarówno wytrawni kolarze, jak i osoby traktujące rower jako codzienny środek lokomocji.

W tym roku przygotowano dwie trasy o różnej skali trudności. Pierwsza będzie biec z parafii św. Jana Pawła II na nowotarskie lotnisko i potem do Ludźmierza. Stamtąd rowerzyści wrócą do Nowego Targu. Druga trasa jest nieco dłuższa i z Ludźmierza rowerzyści pojadą do Rogoźnika oraz Czarnego Dunajca, skąd wrócą do Nowego Targu.

Rajd rozpocznie się od Mszy św. w nowotarskim kościele św. Jana Pawła II. Jego zakończenie zaplanowano po południu na wspólnym spotkaniu przy ognisku. Chętni mogą zgłaszać swój udział w rajdzie w zakrystii parafii bł. Jana Pawła II w Nowym Targu codziennie po Mszy św. lub elektronicznie, pod adresem: kancelaria_parafialna1@o2.pl.

Rajd rowerowy już na stałe wpisał się w kalendarz ciekawych wydarzeń sportowo-religijnych na Podhalu. Z roku na rok bierze nim udział większa liczba uczestników, nie tylko z Nowego Targu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy