Nowy numer 3/2021 Archiwum

Muzyczna Gubałówka na wakacje

Tegoroczne lato na Gubałówce zapowiada się koncertowo. 26 czerwca rozpocznie się tam "Hej Fest". Wystąpią gwiazdy polskiej estrady, m.in. Perfect, Dżem. Będą też młodsi wykonawcy - Monika Brodka, Sylwia Grzeszczak czy Dawid Podsiadło. W czasie ŚDM zagra Stanisław Soyka.

- Zależało nam na tym, by móc zaoferować odwiedzającym Zakopane więcej niż atrakcyjną ofertę turystyczną i piękne widoki. Dlatego zabiegaliśmy o zgodę na organizację festiwalu - mówił Patryk Białokozowicz, członek Zarządu Polskich Kolei Linowych. - Mieszkańcy i turyści będą mogli spędzić u nas czas, słuchając najlepszej polskiej muzyki. Nie było jeszcze koncertów w takich okolicznościach. Największe polskie gwiazdy zagrają na scenie położonej 1126 m n.p.m., na szczycie Gubałówki, skąd rozpościera się oszałamiający widok na Tatry. Na miejsce będzie można dojechać koleją górską - wyjaśniał podczas konferencji prasowej 27 kwietnia na Gubałówce.

- Nasze miasto wspiera różne inicjatywy. Jest festiwal twórczości chrześcijańskiej, wernisaże różnych twórców i teraz jeszcze kolejna oferta dla mieszkańców i turystów - mówiła Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego.

Koncerty "Hej Fest" potrwają od końca czerwca do września, niemal w każdy weekend. Na specjalnej scenie na Gubałówce pojawi się w sumie 18 gwiazd.

- Oczywiście, występy w ramach festiwalu nie będą się pokrywały z innymi wydarzeniami w mieście, jak np. Jesienią Tatrzańską czy Światowymi Dniami Młodzieży. Podczas trwania ŚDM w Zakopanem ze specjalnym koncertem wystąpi Stanisław Soyka - zapowiedziała wiceburmistrz stolicy polskich Tatr.

- "Każdy kiedyś był pierwszy" - to główna idea naszego festiwalu, który jest jednocześnie kampanią społeczną promującą supporty, czyli zespoły rozgrzewające scenę i publiczność przed występem głównej gwiazdy. Damy im szansę pokazać się szerszej publiczności oraz zdobyć pieniądze na nagranie płyty lub teledysku albo by odbyć trasę koncertową z jednym z festiwalowych zespołów - mówi Jan Malski, dyrektor artystyczny festiwalu "Hej Fest".

Koncerty na Gubałówce (niewielka część odbędzie się także na Równi Krupowej) będą biletowane. Wszystkie występy zawsze będą się kończyć przed godz. 22.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama