Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zakopiańska Wiosna Jazzowa przejdź do galerii

Stolica polskich Tatr przed długi weekend była we władaniu jazzmanów. W Zakopanem trwała kolejna edycja Wiosny Jazzowej.

Podczas koncertu inaugurującego festiwal "Wiosna Jazzowa" zastępca burmistrza Agnieszka Nowak-Gąsienica przekazała muzykom symboliczne klucze do miasta. Odebrał je Tolek Lisiecki, który temu wydarzeniu towarzyszy od samego początku, jako współorganizator i członek Jazz Band Ball Orchestra.

Pierwszy koncert odbył się w Miejskiej Galerii Sztuki. Wystąpili: Apostolis Anthimos, Gary Husband i Etienne Mbappe. Jazzowa finezja mieszała się tam z rockową energią, a solowe utwory artysty z repertuarem legendarnego SBB. Później miłośnicy jazzu mogli przenieść się na bardziej kameralny koncert młodej i utalentowanej artystki Mag Balay do hotelu "Aries & Spa".

W ramach festiwalu obchodzony był także Międzynarodowy Dzień Jazzu, który pod Tatrami rozpoczął się Zakopiańską Paradą Jazzową połączoną z XVI Tatrzańskim Zlotem Pojazdów Zabytkowych.

W ostatnim dniu "Wiosny Jazzowej" w kinie "Sokół" odbywał się koncert "Folkowa Lawina z Gór", w którym wystąpili młodzi podhalańscy artyści, sympatyzujący z muzyką jazzową. Zagrali też kilka znanych szlagierów jazzowych według własnych interpretacji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma