Nowy numer 25/2018 Archiwum

Andrea Bocelli zaśpiewa dla rodzin

Znakomity tenor wystąpi 27 maja w Centrum św. Jana Pawła II.

Andrea Bocelli zaprezentuje "Wielkie Misterium. Ewangelia Rodziny: szkoła człowieczeństwa dla naszych czasów", dedykowane przede wszystkim rodzinom. Poinformowano o tym podczas konferencji prasowej, która odbyła się 5 maja w krakowskiej kurii.

W odpowiedzi na zaproszenie do Krakowa artysta powiedział, że jest niezwykle szczęśliwy, że będzie mógł zaśpiewać w sanktuarium Jana Pawła II. "To dla mnie wielka radość i ogromne przeżycie móc wrócić do Krakowa, do miejsca tak bardzo duchowego, ofiarując mój głos i moją modlitwę. Jak było dla mnie ogromnym zaszczytem móc poznać wielkiego polskiego papieża, osobowość napełnioną obficie Bożą łaską, promotora epokowych zmian, który przybliżył młode pokolenie do katolicyzmu, tak będzie równie ogromnym zaszczytem modlić się w jego umiłowanej diecezji” - cytował artystę podczas konferencji prasowej ks. prof. Robert Tyrała, dyrektor Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie.

Bocellemu, który wykona utwory muzyki sakralnej i świeckiej, towarzyszyć będą 64-osobowa orkiestra oraz 50-osobowy chór pod dyrekcją Marcellego Rota.

Podczas konferencji prasowej ks. prof. Tyrała przytoczył też słowa abp. Vincenza Paglii, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny: "Projekt »Wielkie Misterium« chce na nowo postawić w centrum uwagi społeczeństwa i wspólnoty kościelnej radość miłości, o której mówi papież Franciszek; przeplatające się słowa i muzyka wyrażają całe piękno i wartość, jaką doświadczenie rodzinne ma dla Kościoła i społeczeństwa".

Organizatorzy przygotowali 2 tys. bezpłatnych biletów. Można będzie je zarezerwować na stronie internetowej: www.ilgrandemistero.com.

"Wielkie Misterium" w Roku Miłosierdzia odbędzie się także w katedrze św. Hieronima w Lizbonie (28 września) i w katedrze św. Stefana w Budapeszcie (5 listopada).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma