Nowy numer 37/2021 Archiwum

Andrea Bocelli zaśpiewa dla rodzin

Znakomity tenor wystąpi 27 maja w Centrum św. Jana Pawła II.

Andrea Bocelli zaprezentuje "Wielkie Misterium. Ewangelia Rodziny: szkoła człowieczeństwa dla naszych czasów", dedykowane przede wszystkim rodzinom. Poinformowano o tym podczas konferencji prasowej, która odbyła się 5 maja w krakowskiej kurii.

W odpowiedzi na zaproszenie do Krakowa artysta powiedział, że jest niezwykle szczęśliwy, że będzie mógł zaśpiewać w sanktuarium Jana Pawła II. "To dla mnie wielka radość i ogromne przeżycie móc wrócić do Krakowa, do miejsca tak bardzo duchowego, ofiarując mój głos i moją modlitwę. Jak było dla mnie ogromnym zaszczytem móc poznać wielkiego polskiego papieża, osobowość napełnioną obficie Bożą łaską, promotora epokowych zmian, który przybliżył młode pokolenie do katolicyzmu, tak będzie równie ogromnym zaszczytem modlić się w jego umiłowanej diecezji” - cytował artystę podczas konferencji prasowej ks. prof. Robert Tyrała, dyrektor Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie.

Bocellemu, który wykona utwory muzyki sakralnej i świeckiej, towarzyszyć będą 64-osobowa orkiestra oraz 50-osobowy chór pod dyrekcją Marcellego Rota.

Podczas konferencji prasowej ks. prof. Tyrała przytoczył też słowa abp. Vincenza Paglii, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny: "Projekt »Wielkie Misterium« chce na nowo postawić w centrum uwagi społeczeństwa i wspólnoty kościelnej radość miłości, o której mówi papież Franciszek; przeplatające się słowa i muzyka wyrażają całe piękno i wartość, jaką doświadczenie rodzinne ma dla Kościoła i społeczeństwa".

Organizatorzy przygotowali 2 tys. bezpłatnych biletów. Można będzie je zarezerwować na stronie internetowej: www.ilgrandemistero.com.

"Wielkie Misterium" w Roku Miłosierdzia odbędzie się także w katedrze św. Hieronima w Lizbonie (28 września) i w katedrze św. Stefana w Budapeszcie (5 listopada).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama