Nowy numer 28/2018 Archiwum

Konsekracja i trzęsienie ziemi przejdź do galerii

Parafia w Cichem-Miętustwie przeżywa 60. rocznicę konsekracji kościoła, który w 2004 r. ucierpiał w trzęsieniu ziemi na Podhalu.

- To piękny wieczernik, którego jesteśmy świadkami. Chciejmy ciągle otwierać nasze serca, także te młode, bo przecież wokół nas jest tyle dobroci i Bożych łask - podkreślał ks. inf. Stanisław Olszówka w czasie uroczystości jubileuszowej 10 maja.

W ramach obchodów 60. rocznicy konsekracji kościoła ks. inf. Olszówka udzielił sakramentu bierzmowania 40 młodym parafianom z Czerwiennego, Cichego, Ratułowa i Starego Bystrego, czyli miejscowości należących do parafii NMP Królowej Polski w Cichem-Miętustwie.

Przypomnijmy, że świątynia w Miętustwie musiała być remontowana po trzesięniu ziemi, do jakiego doszło w 2004 r. Wówczas Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał zakaz używania dzwonów kościelnych i śpiewania w kościele. Na wieży świątyni i na suficie prezbiterium zaczęły się pojawiać niebezpieczne rysy i pęknięcia. Górale, po przejściu wszystkich formalności, wyremontowali świątynię w niecały rok.

Obecny proboszcz ks. Janusz Rzepa zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania 60. rocznicy konsekracji kościoła. Także w ramach jubileuszu odbędzie się na przełomie maja i czerwca Parafialne Święto Rodziny.

Z okazji jubileuszu był prowadzony także remont wieży kościoła, zmieniło się otoczenie wokół świątyni, której bryła została odsłonięta - zostały ścięte drzewa otaczające kościół. Z wiernymi na rekolekcjach wielkopostnych w 2016 r. spotkał się ks. Ireneusz Okarmus, asystent kościelny "Gościa Krakowskiego".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma