Nowy numer 38/2021 Archiwum

Nowy rektor podhalańskiej Alma Mater

Nowy rektor swój urząd będzie sprawował do 2020 r. W tym roku PPWSZ w Nowym Targu świętuje 15-lecie działalności.

Nowy rektor zastąpi na stanowisku prof. Iwona Grysa. Ks. dr hab. Stanisław Gulak jest dyrektorem Instytutu Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki "Podhalańskiej Wyższej". Przypomnijmy, że pierwszym rektorem i współzałożyciele PPWSZ był prof. Stanisław Hodorowicz, senator minionej kadencji parlamentarnej.

Obecny rektor urodził w 1965 roku w Tomaszowie Lubelskim. Wyższe Seminarium Duchowne w Lublinie ukończył w 1990 roku, uzyskując stopień magistra teologii. Następnie pracował jako wikariusz w parafii Chodel koło Lublina. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1998 r. obronił pracę doktorską.

Od roku 2000 jest kapelanem Wojska Polskiego. Objął stanowisko proboszcza Warszawa-Wesoła, a następnie - od 2001 do 2005 roku - kapelana, proboszcza i wykładowcy w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Jest budowniczym kościoła garnizonowego w Dęblinie.

W styczniu 2005 roku został powołany na stanowisko dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Polowej i kapelana Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, a 15 czerwca 2007 roku został nowym proboszczem parafii wojskowej pw. św. Agnieszki w Krakowie i kapelanem Garnizonu Kraków. 2 sierpnia 2008 roku ordynariusz wojskowy mianował ks. płk. Gulaka dziekanem nowo powstałego Dekanatu Wojsk Specjalnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama