Nowy numer 37/2021 Archiwum

Poznać Kraków JP II

Już w najbliższą sobotę, 21 maja, odbędzie się gra miejska pod hasłem: "Śladami św. Jana Pawła II".

Rywalizacja ma pomóc mieszkańcom Krakowa i turystom zapoznać się z czasem, jaki Karol Wojtyła spędził w Krakowie - jako student, kleryk, ksiądz, biskup i kardynał.

- Podobną grę zorganizowaliśmy już w okresie kanonizacji Jana Pawła II. Cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy ją powtórzyć. Będzie to na pewno niezwykle ciekawy i wymagający aktywności sposób, aby pewną wiedzę na temat papieża Polaka przyswoić łatwiej niż w szkolnej ławce albo z książek - opowiada Izabella Szum z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, który jest organizatorem wydarzenia.

Do udziału w grze zaproszone są zarówno osoby indywidualne, jak i rodziny oraz większe zespoły. Uczestnicy będą musieli odwiedzić wszystkie wyznaczone punkty przystankowe, rozszyfrować zagadki z pomocą wskazówek i rekwizytów oraz zebrać odpowiednią ilość elementów, z których po złożeniu powstanie układanka.

Co ważne, wszyscy rywalizujący w grze będą mogli się poruszać wyłącznie pieszo. Z kolei członkowie drużyn na każdym punkcie przystankowym będą musieli pojawić się razem - niezgodność liczby graczy będzie powodować dyskwalifikację całego zespołu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 20 maja do godz. 13 przesłać na adres: akademia.rodzinna@idmjp2.pl zgłoszenie zawierające imię i nazwisko uczestnika/ów, wiek oraz adres e-mail członka zespołu lub uczestnika.

- Gra rozpocznie się co prawda dopiero 21 maja, ale pierwsza wskazówka odnośnie miejsca startowego i szczegółów realizacji pierwszego zadania zostanie podana na naszej stronie i profilu facebookowym już 18 maja, czyli w rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Mamy już wiele zgłoszeń. Zachęcamy wszystkich do udziału - na pewno dla każdego znajdzie się coś ciekawego - mówi I. Szum.

Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe dla zwycięzcy lub drużyny oraz drobne upominki dla biorących udział w grze. Udział w grze jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz jego regulamin można znaleźć pod adresem: www.idmjp2.pl. Gra miejska "Śladami św. Jana Pawła II" organizowana jest w ramach projektu "Akademia Rodzinna", czyli comiesięcznych spotkań, obejmujących gry i zabawy, ćwiczenia logopedyczne, a także warsztaty plastyczne, muzyczne czy edukacyjne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama