Nowy numer 38/2021 Archiwum

Seminarium zaprasza!

Hasłem dnia otwartego, który w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej odbędzie się 21 maja, będą słowa: "Seminarium z pasją".

Jak tłumaczą organizatorzy, pomysł hasła zrodził się z przekonań wielu ludzi na temat pobytu młodego człowieka w seminarium. - Niektórzy myślą, że każdy, kto tutaj przychodzi, musi wyzbyć się wszystkiego, co posiada, swoich talentów i zainteresowań, a wcale tak nie jest - mówi kleryk Marcin Stopka. - Dlatego chcemy pokazać naszym gościom, że klerycy angażują się w wiele różnych akcji, od charytatywnych po rekreacyjne - dodaje.

Podczas dnia otwartego każdy, niezależnie od wieku, płci, a nawet wyznania, będzie mógł od samego rana wejść do gmachu budynku seminaryjnego (mającego już 100 lat!) przy ulicy Podzamcze 8. - Zapraszamy wszystkich. Zarówno tych, którzy myślą o wstąpieniu do seminarium, jak i tych, którzy będą chcieli jedynie pooglądać architekturę. Każdy znajdzie coś dla siebie - zachęca kleryk.

- Klerycy będą czekać od godz. 9 do 15. - Plan zwiedzania jest tak przygotowany, aby w możliwie jak najkrótszym czasie zobaczyć jak najwięcej. Przewidziany jest także koncert kleryckiego zespołu "Rock Miłosierdzia" oraz niespodzianki dla najmłodszych. Czekamy szczególnie na całe grupy zorganizowane. Prosimy księży, aby zabrali młodzież i przyjechali zobaczyć, czym na co dzień żyją klerycy archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej - tłumaczy M. Stopka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama