Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Zaśpiewają Ludźmierskiej Pani

29 maja kolejny koncert chórów podhalańskich "Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani", nad którym patronat objął "Gość Niedzielny".

W 2010 r. po raz pierwszy z inicjatywy ówczesnego proboszcza, ks. Tadeusza Juchasa, w ostatnią niedzielę maja w ludźmierskiej bazylice odbył się koncert chórów "Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani". Ten pierwszy koncert dał początek corocznemu świętu muzyki chóralnej u stóp Gaździny Podhala.

W tym roku po raz 7. w Ludźmierzu odbędzie się koncert chórów, który od dwóch lat poświęcony jest śp. ks. Tadeuszowi, długoletniemu kustoszowi sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej.

W niedzielę 29 maja w bazylice wystąpią: chór "Auxilium" z kościoła NMP Wspomożenia Wiernych ze Skawy pod dyrekcją Piotra Dziechciowskiego, chór "Bel Canto" z Jordanowa pod dyrekcją Kseni Miśkiewicz, chór "Laudate Dominum" z sanktuarium Narodzenia NMP w Myślenicach pod dyrekcją Magdaleny Starzec, chór z bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach pod dyrekcją Krzysztofa Jopka i chór "Canticum Iubilaeum" z bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej pod dyrekcją Marka Michalika. Gospodarzem spotkania będzie chór "Magnificat" z sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Królowej Podhala pod dyrekcją Adama Rajskiego.

Początek o 16.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy