Nowy numer 37/2021 Archiwum

Hasta la vista na ŚDM

Mobilne Centrum Promocji Małopolski przez kilka dni będzie reklamować ŚDM w Hiszpanii i Portugalii.

Mobilne centrum promocji regionu przez dziewięć dni przemierzać będzie Półwysep Iberyjski, zapraszając młodych Hiszpanów i Portugalczyków na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

- Do tej pory 37 tys. Hiszpanów oraz 8 tys. Portugalczyków zgłosiło udział w święcie młodych chrześcijan. Organizatorzy szacują, że będzie ich dwa razy więcej. "Camper Małopolski" wyrusza do Hiszpanii i Portugalii aby przekonać jeszcze niezdecydowanych - mówi Robert Springwald, jeden z uczestników wyprawy.

Ekipa "uzbrojona" w małopolskie czerwone korale i foldery promocyjne przekona, że warto tu być - i to nie tylko w czasie Światowych Dni Młodzieży, bo w Małopolsce wiele jest jeszcze do odkrycia.

Misja Campera Małopolskiego rozpoczęła się w bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie, a pierwszy przystanek planowany jest dopiero w Lourdes. Stamtąd mobilne centrum promocji przejdzie do Madrytu, a następnym punktem programu będzie Valladolid, stolica wspólnoty autonomicznej Kastylia i León. Przez kolejne dwa dni ekipa Campera będzie zapraszać Portugalczyków z Barcelos i Bragi. Na koniec załoga z Małopolski spotka się z mieszkańcami północnej Hiszpanii w Santiago de Compostela (25 maja), Burgos i Bilbao (26 maja) oraz San Sebastian (27 maja).

Na mieszkańców Hiszpanii i Portugalii Camper czekał będzie w sercach miast - pojawi się m.in. na Placu Kolumba w Madrycie oraz przed Katedrą św. Jakuba w Santiago de Compostela.

Podróż do Hiszpanii to nie pierwsza organizowana przez Małopolską Organizację Turystyczną akcja promocyjna na terenie Półwyspu Iberyjskiego. W październiku 2014 roku Camper odwiedził południe kraju - Barcelonę i Walencję. W ostatnim czasie do przyjazdu na ŚDM zachęcał też mieszkańców Francji, Włoch i Niemiec.

Współorganizatorem wyjazdu Campera Małopolskiego do Hiszpanii i Portugalii jest Stowarzyszenie na Rzecz Tradycji i Kultury Europejskiej APTCE, podejmujące szereg działań m.in. na rzecz integracji europejskiej młodzieży. Dzięki Stowarzyszeniu Małopolskę już kilkukrotnie mogli odwiedzić młodzi Hiszpanie. Kilka tygodni temu zwiedzali Podhale i poznawali historię Kurierów Tatrzańskich.

- Mamy nadzieję, że Hiszpanie powiedzą swoje "Hasta la vista" (do zobaczenia) i spotkamy się z nimi za trzy miesiące w Krakowie - mówi Robert Springwald.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama