Nowy numer 42/2021 Archiwum

Wiara, sztuka, młodość i radość pod Tatrami

W dniach 19-22 maja w Zakopanem odbędzie się XI Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was…". Festiwal odbywa się z okazji Dni Zakopanego, ustanowionych dla upamiętnienia wizyty ojca świętego Jana Pawła II pod Tatrami w czerwcu 1997 roku.

W Roku Miłosierdzia hasłem przewodnim festiwalu stały się słowa św. Jana Pawła II "Otwórzcie się na największy dar Boga, na Jego miłość, która przez Krzyż Chrystusa objawiła się światu jako miłość miłosierna. Bądźcie gotowi świadczyć sprawie człowieka. Pomóżcie współczesnemu człowiekowi zaznawać miłosiernej miłości Boga! Niech w jej blasku i cieple ocala swoje człowieczeństwo!".

Festiwal rozpocznie koncert Hanki Wójciak, której utwory zmuszają do refleksji nad własnym życiem. Nie zabraknie również muzyki, przy której będzie można się dobrze bawić. W drugim dniu wydarzenia ks. prałat Stefan Misiniec opowie o szlakach papieskich. Uczestnicy odwiedzą także miejsce bardzo związane z Janem Pawłem II - "Księżówkę" oraz Pustelnię Brata Alberta, którego 100. rocznica śmierci przypada właśnie w tym roku.

Na artystycznym festiwalu nie może zabraknąć "artystycznych" świętych. W ramach wydarzenia będzie można zobaczyć Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez nauczycieli, rodziców i wychowanków ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Zakopanem.

W Zakopiańskim Centrum Edukacji zagra ponadto laureat Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej w Trzebnicy 2015 - zespół "Chrzan". Gwiazdą będzie także Maleo Reggae Rockers. Festiwal zakończy koncert laureatów oraz jak co roku Eucharystia w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem.

Organizatorem XI Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was…" jest Urząd Miasta w Zakopanem, a honorowym patronem wydarzenie objął metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, jak również zakopiańscy duchowni: ks. infułat Stanisław Olszówka i ks. Bogusław Filipiak, dziekan zakopiański i proboszcz parafii Najświętszej Rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama