Nowy numer 37/2021 Archiwum

Same chłopy w kościele przejdź do galerii

Rekolekcje "Wolni od niemocy" odbywają się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Początek zawsze o 19.30. 16 maja, w pierwszym dniu, do nowotarskiej świątyni przybyło wielu mężczyzn.

Rekolekcje prowadzą członkowie Katolickiej Wspólnoty dla Mężczyzn "Przymierze Wojowników", m.in. Michał Piekara (lider PW, mąż i ojciec 5 dzieci, zaangażowany w posługę narzeczonym i małżonkom, autor książek, psychoterapeuta) i Mariusz Marcinkowski (lider PW, mąż i ojciec 2 dzieci, zaangażowany w posługę narzeczonym i małżonkom, trener par, trener liderów, twórca projektu "Przepis na Miłość", twórca programu "Wolni od nieczystości").

- To jest czas łaski, otwierania się na symbole, na pokorę. My, mężczyźni, nie lubimy być prowadzeni, to my chcemy przewodzić. Dlatego musimy sobie zaufać. Jednocześnie to jest czas walki duchowej. Aby zwycięstwo było po naszej stronie, zaangażujemy w modlitwę gesty i śpiew. Jesteś tylko ty i Bóg. Jesteśmy tutaj wszyscy dla Boga. Sami mężczyźni - mówili Michał Piekara i Mariusz Marcinkowski.

W pierwszym dniu rekolekcji mężczyźni z Podhala stawiali się całkiem licznie. Każdy z nich otrzymał specjalną książeczkę z liturgią słowa, tekstem pieśni, miejscem na własne notatki. - Podczas tych rekolekcji będziemy wyzwalać moc, która drzemie w męskim sercu. Ale by to zrobić, musimy zmierzyć się z tym, co nas zniewala, czyli mamoną, zranieniami i nieczystością. Jak być wolnym od tego? Jak żyć w mocy, którą w nasze męskie serca wlał Bóg? To pytania, które sobie teraz stawiamy - mówili liderzy "Przymierza Wojowników".

Członkowie PW w pierwszym dniu rekolekcji odegrali scenkę, w której zagrali lekarz-Jezus Chrystus i pacjent chory na serce. A gabinet umiejscowiony był w prezbiterium nowotarskiej świątyni. Były także świadectwa i liturgia słowa prowadzona przez o. Kazimierza Kubata. W ostatnim dniu rekolekcji, czyli w czwartek 19 maja z uczestnikami rekolekcji spotka się bp Grzegorz Ryś.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama