Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Już dwa lata gazduje w niebie przejdź do galerii

W Ludźmierzu wspominano dziś ks. prał. Tadeusza Juchasa, który w 2014 r. zmarł po trudnej walce z chorobą.

Najpierw była Msza św. w ludźmierskiej bazylice. Przy głównym ołtarzu ustawiono zdjęcie ks. Tadeusza Juchasa.

Eucharystii przewodniczył obecny proboszcz i kustosz sanktuarium, ks. Jerzy Filek, który przypomniał zasługi ks. Juchasa dla sanktuarium Gaździny Podhala. W modlitwie wzięły udział dzieci pierwszokomunijne, które uświetniły Mszę św. w intencji zmarłego kapłana swoim śpiewem.

Z bazyliki mniejszej w Ludźmierzu wszyscy wyruszyli na cmentarz, aby tam przed grobem ks. prałata pomodlić się i złożyć wiązanki kwiatów oraz zapalić znicze. Nie zabrakło kapłanów, Rycerzy Kolumba, mieszkańców wioski i przyjaciół ks. Tadeusza. Do Ludźmierza przyjechała też najbliższa rodzina ks. Juchasa, w tym ks. Franciszek, brat zmarłego kapłana.

Ks. Tadeusz Juchas zmarł przed dwoma laty po walce z ciężką chorobą. Posługę kustosza w Ludźmierzu pełnił prawie 30 lat. Organizował m.in. pielgrzymkę Jana Pawła II do Ludźmierza w 1997 r. i przygotował jubileusz 50. rocznicy koronacji figury Matki Boskiej Ludźmierskiej. Ks. Tadeusz Juchas pochodził z podhalańskiego Starego Bystrego, oddalonego zaledwie o 3 km od Ludźmierza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy