Nowy numer 42/2021 Archiwum

Infolinia ŚDM już działa

Punkt informacyjny Światowych Dni Młodzieży w Krakowie obsługuje w pięciu językach.

W ŚDM-owym Call Center pracuje pięciu wolontariuszy, którzy udzielają informacji w językach polskim, angielskim, hiszpańskim, włoskim i francuskim.

Każdy z nich odbył miesięczne szkolenie, które prowadzili m.in. koordynatorzy poszczególnych sekcji Światowych Dni Młodzieży. Zdradzili im wszystkie ŚDM-owe sekrety, żeby wolontariusze potrafili jak najdokładniej odpowiedzieć na pytania dzwoniących.

- Wolontariusze mają dobrą wiedzę na temat organizacji i innych aspektów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Teraz służą każdemu, kto tylko ma jakieś wątpliwości - zapewnia Łukasz Schibowski, koordynator Call Center i dodaje, że wolontariusze cieszą się z każdej odbytej rozmowy.

A mają się z czego cieszyć, bo choć Call Center działa dopiero trzeci dzień, to ich telefony wciąż dzwonią! Najbardziej oblegana jest linia polska, na którą tylko w środę zadzwoniło aż 30 osób. - Trzeba pamiętać, że te rozmowy nie trwają pół minuty, tylko znacznie dłużej - podkreśla Ł. Schibowski.

Z jakimi problemami dzwonią Polacy? Najczęściej pytają o to, jak i gdzie się zarejestrować na ŚDM lub jaki jest program lipcowych wydarzeń. Dzwonią też krakowianie, którzy dopytują, jakich utrudnień mogą się spodziewać w związku z przyjazdem pielgrzymów.

Rozdzwoniły się również telefony obcojęzyczne. Tam pytania są bardziej skonkretyzowane i dotyczą np. problemów z załatwieniem wizy.

Każdy, kto ma pytanie do wolontariuszy, może zadzwonić pod nr +48 12 446 73 33, po czym powinien wybrać język, w którym zostanie poprowadzona rozmowa.

Jednak infolinia to nie jedyna możliwa droga zdobywania informacji o ŚDM. Wolontariusze odpowiadają również na e-maile, przy czym każda wersja językowa ma osobny adres - j. polski: info.pl@krakow2016.com, j. angielski: info.en@krakow2016.com, j. hiszpański: info.es@krakow2016.com, j. włoski: info.it@krakow2016.com, j. francuski: info.fr@krakow2016.com.

Wolontariusze do dyspozycji pytających są codziennie od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00 i od 14.00 do 17.00 czasu polskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama