Nowy numer 37/2021 Archiwum

Muzyczny wstęp do ŚDM

Już 31 maja w krakowskim Centrum Kongresowym ICE będziemy mogli poczuć przedsmak ŚDM-owych emocji!

Właśnie na ten dzień zaplanowany jest koncert "Are you ready?". Na scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej muzyki chrześcijańskiej, a wśród nich TGD, Maleo Reggae Rockers, raper Arkadio, Tau, zespół NiemaGOtu czy ks. Jakub Bartczak.

Tytuł tego wydarzenia nawiązuje do słów papieża Franciszka: "Are you ready to say yes?" ("czy jesteście gotowi powiedzieć: tak?"). W kontekście majowego koncertu właśnie to pytanie skierowane jest zarówno do wolontariuszy ŚDM, jak i do wszystkich wiernych.

- Chcemy podkreślić, że to jest pytanie, które papież nieustannie do nas kieruje. Światowe Dni Młodzieży to przecież nie tylko tydzień wydarzeń centralnych w Krakowie, ale to też pewien początek drogi formacyjnej, dla której inspiracją mogą być ŚDM. Dlatego wciąż pytamy, czy jesteśmy gotowi. Ważne tylko, żeby z tej drogi gotowości nie schodzić - przekonuje Joanna Zając z KO ŚDM. Dodaje również, że koncert ten nie dość, że jest rozgrzewką przed ŚDM, to również ma budować wspólnotę, której potencjał będzie później rozwijany już podczas Światowych Dni Młodzieży.

Obowiązkowym elementem majowego koncertu będzie, oczywiście, hymn ŚDM 2016 "Błogosławieni miłosierni", który dla uczestników zaśpiewa zespół NiemaGOtu. Ich fani będą mogli usłyszeć również inne utwory zespołu, w tym "Nie mądrość" czy "Nie ma Go tu, wstał!", ale też najnowszy, "Psalm 126".

- Mam takie wielkie marzenie, żeby te cztery koncerty zamienić w jedno wielkie miejsce modlitwy również w intencji Światowych Dni Młodzieży. Chciałbym, żebyśmy stanęli jako jedno i wspólnie chwalili Boga naszym śpiewem - przekonuje Jakub Blycharz, lider zespołu NiemaGOtu.

Jednak oprócz dostarczenia wspaniałych muzycznych wrażeń, koncert ten ma jeszcze jedno ważne zadanie. W czasie imprezy do dyspozycji uczestników będą stoiska informujące o wolontariacie Światowych Dni Młodzieży, a na telebimach wyświetlane będą materiały promujące.

Jeszcze do końca maja wszyscy chętni mogą zapisywać się na wolontariat krótkoterminowy. Do tej pory zrekrutowano już ok. 13 tys. wolontariuszy, w tym ponad 3 tys. obcokrajowców. Wciąż jednak KO ŚDM liczy, że w ciągu najbliższych dni zgłosi się jeszcze 2-3 tys. osób z Krakowa i okolic.

Skoro jednak rekrutacja zakończy się w dniu koncertu, to po co zatem promować na nim wolontariat? - Nie działamy tylko pod kątem wydarzeń centralnych Światowych Dni Młodzieży, ale w akcjach promocyjnych próbujemy tworzyć dobry klimat i budować etos wolontariatu. Staramy się też tworzyć podwaliny pod wolontariat, który będzie mógł funkcjonować również po Światowych Dniach Młodzieży - wyjaśnia Joanna Zając.

Z kolei Katarzyna Kucik z KO ŚDM przekonuje, że majowy koncert nie będzie nakłaniał młodych do zaangażowania się w wolontariat. - Wolontariusz to jest ochotnik, który po prostu chce służyć. Koncerty są po to, żeby promować ideę wolontariatu i tak naprawdę sprawdzić wolontariuszy w pracy, żeby mogli się szkolić i rozwijać swoje umiejętności - tłumaczy.

Oprócz Krakowa, artyści podobne koncerty zagrają również w trzech innych miastach. 3 czerwca cząstkę ŚDM-u zawiozą do Zabrza, 10 czerwca zawitają do Wrocławia, a trasę koncertową zakończą 12 czerwca w Warszawie. Bilety na te wydarzenia dostępne są na stronach: www.eventim.pl i www.ticketpro.pl. Dochód z koncertów przekazany będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży, w tym na wsparcie wolontariatu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama