Nowy numer 37/2021 Archiwum

Rozpoczęły się XIV Dni Zakopanego

Zakopiańczycy i ich goście przez trzy tygodnie będą się bawić oraz uczestniczyć w imprezach kulturalnych i sportowych.

Wszystko to w ramach XIV Dni Zakopanego, które rozpoczęły się w sobotę 21 maja i potrwają do 12 czerwca.

- Jest to cykl imprez organizowanych zawsze na przełomie maja i czerwca dla upamiętnienia wizyty ojca świętego Jana Pawła II w 1997 r. pod Giewontem. W programie m.in.: wystawy, koncerty, spektakle, zawody sportowe – poinformowała Anna Karpiel-Semberecka z Urzędu Miasta Zakopanego.

Dni rozpoczęto od Zakopiańskiego Pikniku Rodzinnego „3x30x130” w Szkole Podstawowej nr 3 na Bystrem, połączonego z turniejem piłki ręcznej dla uczniów szkół podstawowych.

W ramach kolejnych imprez piknikowych (25 maja, 2, 4, 10 i 12 czerwca) będą się odbywały rozmaite przedsięwzięcia sportowe.

Miłośników musztry paradniej mogą zaś zainteresować odbywające się od 2 do 4 czerwca pokazy w ramach IV Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych.

4 czerwca, z myślą o dzieciach, od 10.30 do 17.40 w muszli koncertowej w Parku Miejskim będą się odbywały rozmaite występy artystyczne i pokazy. Tego samego dnia od 9. do 14. w kinie "Sokół" (ul. Orkana 2) wystąpią zespoły uczestniczące w VII Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Złote Kierpce". Ogłoszenie wyników festiwalowych i rozdanie nagród odbędzie w tym samym miejscu 5 czerwca o godz. 10., po czym odbędzie się premiera musicalu góralskiego "Hanusine Złote Kierpce" wg scenariusza i reżyserii Szymona Bafii, w wykonaniu Zespołu Góralskiego "Zornica" działającego przy TCKiS "Jutrzenka" w Zakopanem.

Jednym z ważnych wydarzeń kolejnych Dni Zakopanego jest uroczysta sesja zakopiańskiej rady Miasta, w trakcie której osobom zasłużonym dla miasta są wręczane Nagrody Burmistrza. Tym razem odbędzie się to 7 czerwca o godz. 12., w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego (ul. Krupówki 41).

O poszczególnych wydarzeniach odbywających się w ramach XIV Dni Zakopanego będziemy informować na bieżąco.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej: www.zakopane.eu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama