Nowy numer 38/2021 Archiwum

ŚDM nad Morskim Okiem przejdź do galerii

Grupa młodzieży z Zakopanego adorowała symbole ŚDM w szczególnym miejscu, bo nad Morskim Okiem. Nie brakło, oczywiście, nuty góralskiej.

Przypomnijmy, że od soboty 28 maja symbole ŚDM - krzyż i ikona Matki Bożej - znajdują się na Podhalu. Najpierw trafiły do sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach. Ważnym punktem peregrynacji było Morskie Oko.

- Wybraliśmy się grupą kilkunastoosobową z Zakopanego. Modliliśmy się w szczególnym miejscu, bo nad samym Morskiem Okiem. Radość z ŚDM dotarła także do turystów, którzy akurat odpoczywali w Tatrach - mówi ks. Bogusław Filipiak, proboszcz parafii Najświętszej Rodziny i dziekan zakopiański. Kapłan przewodniczył 29 maja liturgii nad Morskim Okiem.

W przyjęciu symboli ŚDM uczestniczyli harcerze (to oni w rękach trzymali flagi ŚDM), byli zakopiańscy duchowni i przedstawiciele władz samorządowych. Nad Morskie Oko pojechali też górale z kapeli regionalnej.

Symbole ŚDM, oprócz zakopiańskich kościołów, nawiedzą jeszcze szkoły, m.in. Szkołę Mistrzostwa Sportowego, której absolwentami są Kamil Stoch i Justyna Kowalczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama