Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Muzyczne pozdrowienie Gaździny przejdź do galerii

"Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani" - to tytuł kolejnego koncertu podhalańskich chórów, który odbył się w sanktuarium Gaździny Podhala.

Koncert chórów "Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani" odbył się w niedzielę 29 maja. W 2010 r. po raz pierwszy, z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Tadeusza Juchasa, w ostatnią niedzielę maja w ludźmierskiej bazylice zorganizowano tę imprezę. Ten pierwszy koncert dał początek corocznemu świętu muzyki chóralnej u stóp Gaździny Podhala.

- Od dwóch lat poświęcony jest śp. ks. Tadeuszowi, długoletniemu kustoszowi sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej. Cieszymy się, że w tak radosny sposób go wspominamy - mówił ks. Jerzy Filek, obecny ludźmierski kustosz.

W bazylice mniejszej wystąpili: chór "Auxilium" z kościoła NMP Wspomożenia Wiernych ze Skawy pod dyrekcją Piotra Dziechciowskiego, chór "Bel Canto" z Jordanowa pod dyrekcją Kseni Miśkiewicz, chór "Laudate Dominum" z sanktuarium Narodzenia NMP w Myślenicach pod dyrekcją Magdaleny Starzec, chór z bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach pod dyrekcją Krzysztofa Jopka i chór "Canticum Iubilaeum" z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej pod dyrekcją Marka Michalika. Gospodarzem spotkania był chór "Magnificat" z sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Królowej Podhala pod dyrekcją Adama Rajskiego.

Chórzyści spotkanie w Ludźmierzu zakończyli wspólnym grillem w ogrodach plebańskich.

Wydarzeniu patronował "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy