Nowy numer 3/2021 Archiwum

Diecezjalni klerycy mistrzami Krakowa

Już po raz trzeci z rzędu klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej zostali mistrzami Krakowskiej Ligi Kleryckiej, pokonując w pełnej emocji rozgrywce drużynę misjonarzy.

KLK to rozgrywki piłkarskie, w których biorą udział seminaria duchowne z archidiecezji krakowskiej. Przez cały rok formacyjny klerycy na boiskach walczą o Puchar Przechodni Metropolity Krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

W tym roku w turnieju wzięły udział seminaria: WSD Kraków, misjonarzy, paulinów, salezjanów, saletynów, bernardynów, dominikanów, michalitów i redemptorystów. Rozgrywali oni mecze w dwóch grupach. Dwie drużyny z każdej z grup przeszły do fazy finałowej.

Finał turnieju odbył się 1 czerwca, a zmierzyły się w nim drużyny WSD Kraków i WSD Misjonarzy. Spotkanie odbyło się w trudnych warunkach pogodowych - upał dawał się we znaki każdej ze stron. Zawodnicy obu drużyn dawali z siebie wszystko. Po wyrównanym meczu lepsi okazali się zawodnicy seminarium krakowskiego, pokonując misjonarzy 4:3.

Finał ligi był ostatnim meczem, który klerycy rozegrali w tym roku formacyjnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama