Nowy numer 24/2018 Archiwum

Święty na zawsze

To tytuł tomiku poezji podhalańskiej poetki Wandy Szado-Kudasikowej i stałej wystawy w ludźmierskim sanktuarium, której wernisaż odbył się 5 czerwca w sanktuarium w Ludźmierzu.

W książce zawarte są wiersze opowiadające o pięknym życiu świętego, o jego bezgranicznym uwielbieniu Maryi, wreszcie o naszych spotkaniach z nim. - Wiersze powstawały na różne okazje, część z nich oczywiście za życia Jana Pawła II i mam nadzieję, że składają się na niezwykłą opowieść o nim samym, o nas, o wierze - mówiła Wanda Szado-Kudasikowa na spotkaniu promocyjnym w Ludźmierzu.

W poetyckim zbiorze znajdziemy zarówno wiersze literackie, jak i gwarowe, pogrupowane w czterech odsłonach. Autorka zabiera nas na górskie, gorczańskie wędrówki z papieżem, na nowotarskie lotnisko, gdzie Biały Pielgrzym spotkał się z milionową rzeszą pątników. Mocnym akcentem jest również kult Gaździny Podhala, której upadające berło uchwycił Karol Wojtyła.

- Dzisiaj przeżywamy Dzień Dziękczynienia. Nie mogliśmy sobie wymyślić lepszej pory i okoliczności, aby w naszym namiocie służącym na spotkania z pielgrzymami posłuchać wierszy pani Wandy, jak również otworzyć stałą wystawę autorstwa pana Marcina Ozorowskiego. Wystawa jest bowiem niezwykle piękną ilustracją wierszy autorki tomiku "Święty na zawsze" - mówił ks. Jerzy Filek, ludźmierski proboszcz. - Warto przyjść, przeczytać, podziękować Bogu, chwilę się zamyślić - dodaje ksiądz kustosz.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma