Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pielgrzymi ŚDM taniej wjadą na Kasprowy

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży PKL przygotowały dla grup zorganizowanych w ramach ŚDM specjalną ofertę, przewidującą 30-proc. zniżkę na wjazd i zjazd koleją na Kasprowy Wierch.

Na Kasprowym Wierchu powstała specjalna wystawa poświęcona wizycie na szycie Jana Pawła II. W tym roku mija 19 lat od tego wydarzenia.

- Systematycznie powiększamy ekspozycję. Mamy nadzieję, że zebrane pamiątki zobaczy także młodzież, która przyjedzie do Polski na Światowe Dni Młodzieży. To wyjątkowa okazja, aby przybliżyć młodym ludziom z całego świata piękno polskich Tatr, nawiązując do dziedzictwa Jana Pawła II, który wielokrotnie podkreślał znaczenie gór w jego życiu i rozwoju duchowym. Liczymy, że wyjazd na Kasprowy Wierch dostarczy wszystkim wartościowych wspomnień - mówi Patryk Białokozowicz, członek Zarządu PKL.

Jan Paweł II wjechał koleją linową na Kasprowy Wierch podczas pielgrzymki w czerwcu 1997 r. W księdze pamiątkowej napisał wówczas: "Benedicite montes Dominum" ("Góry, błogosławcie Pana"). Wpis można oglądać w specjalnej gablocie w budynku górnej stacji ośrodka Kasprowy Wierch.

Wizyta Ojca Świętego na Kasprowym Wierchu nie była zaplanowana. 6 czerwca, podczas pobytu w Zakopanem, udał się on do Morskiego Oka, a następnie niespodziewanie na koniec zdecydował się wjechać koleją linową na Kasprowy Wierch. - Pracownicy Polskich Kolei Linowych byli zaskoczeni i ogromnie wzruszeni. To był nasz najważniejszy gość - mówi P. Białokozowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama