Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zmian programu nie będzie

Dokładny plan wizyty papieża Franciszka w Krakowie poznamy prawdopodobnie w połowie czerwca.

To właśnie m.in. doprecyzowaniu szczegółów dotyczących programu wizyty służyła trwająca 31 maja i 1 czerwca wizyta przedstawicieli Stolicy Apostolskiej w Krakowie. Odwiedzili oni miejsca głównych wydarzeń tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, czyli krakowskie Błonia, Campus Misericordiae w Brzegach oraz sanktuaria Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II. – Znamy już plan ramowy i on się w zasadzie nie zmieni. W najbliższym czasie zostanie jednak podanych nieco więcej szczegółów – poinformował podczas spotkania z dziennikarzami bp Damian Muskus, koordynujący prace Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Watykańska komisja odwiedziła m.in. teren w Brzegach, który będzie miejscem papieskiej Mszy św. kończącej ŚDM w Krakowie. – Przekonaliśmy się, że nie jest tak źle, jak zapowiadano. Wczoraj nad Wieliczką i okolicą przeszła potężna ulewa, a dziś teren wyglądał bardzo obiecująco – zaznaczył bp Muskus.

Więcej o bezpieczeństwie pielgrzymów podczas ŚDM piszemy na ss. IV–V.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma