Nowy numer 39/2023 Archiwum

Po 40 latach dla miasta i świata

W piątek 10 czerwca w Centrum św. Jana Pawła II Wspólnota "Maryja" - Katolicka Odnowa Charyzmatyczna - będzie modlić się za nasze miasto.

W modlitwie weźmie udział don Fabio Bartoli (proboszcz parafii św. Benedykta w Rzymie, charyzmatyk i ewangelizator), a także odpowiedzialni i członkowie Wspólnoty "Maryja" - Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z Rzymu i Krakowa oraz przedstawiciele krakowskich środowisk modlitewnych i ewangelizacyjnych.

- To spotkanie będzie nie tylko generalną próbą i "rozgrzewką" modlitewną przed tegoroczną edycją akcji ewangelizacyjnej "Jezus na Lodowisku" (która w sobotę 11 czerwca odbędzie się w Nowym Targu), ale także - w nadziei organizatorów - jedną wielką modlitwą za Kraków i za Światowe Dni Młodzieży - tłumaczy o. Jan Maria Szewek OFMConv, rzecznik prasowy krakowskich franciszkanów.

Animację modlitewną spotkania poprowadzi ponadstuosobowa grupa osób należących do rzymskiej i krakowskiej Wspólnoty "Maryja" - Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. - Ponaddwudziestoosobowa delegacja odpowiedzialnych i młodzieży Comunità Maria przybywa bowiem kolejny raz do Polski, aby wraz z wszystkimi krakowskimi środowiskami Odnowy poprowadzić animację modlitewną "Jezus na Lodowisku" w Nowym Targu. Ta inicjatywa ewangelizacyjna z roku na rok staje się ważnym wydarzeniem na Podhalu i w całej Małopolsce - dodaje o. Szewek.

Obecność delegacji rzymskiej jest także pielgrzymką wdzięczności za 40 lat istnienia wspólnoty, która dała początek wszystkim włoskim rodzinom Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, oraz za powstanie krakowskiej filii wspólnoty, jednej z najliczniejszych i najmłodszej ze wspólnot lokalnych Comunità Maria.

Wprowadzenia do modlitwy o wylanie Ducha Świętego nad miastem i Światowymi Dniami Młodzieży dokona o. Marian Gołąb OFMConv, prowincjał krakowskich franciszkanów, długoletni misjonarz w Ugandzie, który będzie przewodniczył Eucharystii. - Uczyni to za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz nowych franciszkańskich błogosławionych męczenników - o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, którzy stają się patronami krucjaty różańcowej o pokój w Europie i o ochronę przed niebezpieczeństwem terroryzmu. Błogosławieństwo końcowe Eucharystii będzie dokonane ich relikwiami pierwszego stopnia - wyjaśnia o. Szewek.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.45 konferencją "Wspólnota »Maryja« - 40 lat katolickiego doświadczenia charyzmatycznego", którą wygłosi don Fabio Bartoli. Następnie, o godz. 18.15, odbędzie się wspólnotowa modlitwa charyzmatyczna animowana przez odpowiedzialnych i młodzież Wspólnoty "Maryja" z Rzymu i Krakowa. O 19.15 odprawiona zostanie Eucharystia z modlitwą o wylanie Ducha Świętego nad Krakowem, Światowymi Dniami Młodzieży i nad krajem w 1050. rocznicę chrztu Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast