Nowy numer 38/2023 Archiwum

Jezus na lodowisku przejdź do galerii

Modlitwa w intencji ŚDM, przejście przez Bramę Miłosierdzia, procesja światła przez miasto - to niektóre punkty spotkania Jezus na lodowisku, które odbyło się 11 czerwca w Nowym Targu.

Centralnym momentem modlitewnym spotkania był Eucharystia sprawowana przez bp. Grzegorza Rysia. On też wprowadził wszystkich w modlitwę o wylanie Ducha Świętego za wstawiennictwem Matki Bożej Ludźmierskiej i św. Jana Pawła II na Podhale, Światowe Dni Młodzieży oraz całą Polskę.

- Jezus widzi w nasz grzesznika rozgrzeszonego. Skąd On wie, że przewinienia zostały darowane i że dług jest spłacony? Bo On sam go spłacił - mówił bp Grzegorz Ryś.

- Zastanawiam się, dlaczego człowiek jest odporny na wybaczenie. Łaska Boga nie przedostaje się bowiem do serca. Proszę was, wypuście ją do waszych wnętrz, do waszych serc! - apelował hierarcha i poprosił także o modlitwę za więźniów, którym udzielił w krakowskim więzieniu sakramentu bierzmowania.

Na nowotarskim lodowisku był także paulin o. Augustyn Pelanowski. - Życie wieczne jest już tutaj, nie możesz go szukać po śmierci, bo go nie znajdziesz. Każda minuta jest decydująca - mówił zakonnik. - Jezus zszedł już do głębin naszych grzechów. Co czuł? Jedno jest pewne, że człowiek nie może tak nisko upaść, żeby Chrystus był jeszcze niżej. Jezus schodzi w najgłębsze nasze grzeszne głębiny - podkreślił paulin.

Jezus na lodowisku to spotkanie modlitewne, które już po raz trzeci odbywało się na Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Łączy ono harmonijne tradycyjne formy modlitwy i pobożności typowej dla Podhala, jak obecność figury Matki Bożej Ludźmierskiej, z modlitwą charyzmatyczną, o której animację zatroszczyli się członkowie Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej i goście z Rzymu.

Diakonia muzyczna Marii Krawczyk-Ziółkowskiej, oprócz animacji muzycznej spotkania, modliła się wraz z wiernymi słynną Koronką do Bożego Miłosierdzia w wydaniu symfonicznym, której prapremiera odbyła się w kwietniu 2016 r. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Chętni mogli skorzystać z posługi modlitwy wstawienniczej, o którą zatroszczyli się posługujący tym mandatem członkowie wspólnot Odnowy. Ubrani byli w specjalne pomarańczowe kamizelki. Można było skorzystać z sakramentu pojednania. Nie brakło także stoisk z różnymi wydawnictwami. Dzieci mogły zaś spędzić czas w strefie malucha.

Uczestnicy spotkania, niosąc ponad 1000 białych i czerwonych świec, na zakończenie przeszli w procesji światła przez miasto do kościoła św. Katarzyny i Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tej ostatniej świątyni przeszli przez Bramę Miłosierdzia. W procesji uczestniczył także bp Grzegorz Ryś.

Głównym organizatorem trzeciej już edycji Lodowiska była parafia św. Katarzyny w Nowym Targu i tamtejsza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Patronat honorowy nad inicjatywą objął bp Grzegorz Ryś. W organizację i animację spotkania są zaangażowane były wspólnoty Kościoła lokalnego i Odnowy w Duchu Świętym z całej Małopolski, wraz z liczną delegacją Wspólnoty Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z Rzymu, która tegoroczny udział w nowotarskim spotkaniu traktuje jako pielgrzymkę wdzięczności za 40 lat istnienia.

- Współorganizatorem wydarzenia był nowotarski Urząd Miasta, dopomogli nam także liczni sponsorzy oraz Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej - mówi Wojciech Pawlikowski, lider nowotarskiej wspólnoty "Droga Światła", która działa przy parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. - Szacujemy, że w spotkaniu wzięło udział około 1500 osób - cieszy się W. Pawlikowski. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast