Nowy numer 3/2021 Archiwum

25 lat rycerzy przejdź do galerii

II LO im. św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu świętuje 25-lecie działalności. Z tej okazji w niedzielę 12 czerwca odbył się koncert uczniów, nauczycieli i absolwentów. Był też czas na okolicznościowe adresy, przemówienia, życzenia.

- II Liceum Ogólnokształcące nigdy nie było miejscem czy instytucją, zawsze było społecznością tworzoną przez pokolenia uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników. Wokół szkoły zawsze gromadziły się osoby twórcze, kreatywne, poszukujące najlepszych rozwiązań i wrażliwe na potrzeby młodzieży. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zbudować nasze liceum takim, jakie jest dzisiaj - wymagającym, ale przyjaznym i otwartym na nowe - mówiła Beata Tarnowska, dyrektor szkoły.

Pani dyrektor wymieniła też swoich trzech poprzedników - Zofię Cyrek i Zofię Morawską oraz Henryka Chrobaka. - Bardzo się cieszę z tego naszego wspólnego świętowania, osiągnęliśmy naprawdę bardzo wiele. Pragnąłbym, aby szkoła była bardziej dostrzegana przez samorząd - mówił H. Chrobak. - 25 lat to bardzo dobry czas, duch młodzieńcy się unosi i następuje wejście w okres dorosłości. Życzę wam, kochani, wiele, wiele radości i dalszych sukcesów - mówiła Maria Kopeć, dyrektor I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. 

Jubileusz był okazją do wręczenia okolicznościowych adresów na ręce nauczycieli, którzy w szkole pracują od samego początku.

Następnie przyszedł czas na program artystyczny w wykonaniu obecnych licealistów. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury pojawili się średniowieczni rycerze, były średniowieczne pieśni i - oczywiście - sama święta królowa Jadwiga.

Wśród licznej publiczności zasiedli rodzicie, uczniowie, absolwenci, obecni i emerytowani nauczyciele, inni pracownicy szkoły. Dopełnieniem wspomnień z 25-letniej historii placówki była jubileuszowa wystawa zdjęć pokazująca życie szkoły na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Głos, w specjalnym filmie, zabrali także obecni uczniowie.

W trwającym prawie 2 godziny koncercie można było zobaczyć wspaniałe talenty absolwentów i usłyszeć piosenki z różnego repertuaru muzycznego.

- W ciągu 25 lat działalności szkoły jej mury opuściło prawie 3,5 tys. absolwentów. Śledząc ich losy, jesteśmy dumni, że to w II Liceum Ogólnokształcącym mogli rozwijać swój potencjał, realizować pasje i marzenia - podkreśla dyrektor szkoły.

Obchodom jubileuszu 25-lecia II LO towarzyszyły takie wydarzenia, jak: Jubileuszowe Święto Patronki św. Jadwigi Królowej, Jubileuszowy Konkurs "Czy znasz św. Jadwigą Królową" i Jubileuszowy Bieg Przełajowy. Jubileusz został zainaugurowany przez uczniów, którzy zakopali na dziedzińcu szkoły symboliczną kapsułę pamięci, zawierającą ważny przekaz dla przyszłych pokoleń związaną z przeszłością liceum i jego obecną działalnością.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama