Nowy numer 24/2021 Archiwum

Modlitwa za kardynała

W kościołach archidiecezji krakowskiej trwa modlitwa w intencji przebywającego w szpitalu kard. Franciszka Macharskiego.

W poniedziałek rano Mszę św. w jego intencji odprawił w katedrze na Wawelu kard. Stanisław Dziwisz. O 15.00 modlić się będą - w kaplicy arcybiskupów krakowskich - pracownicy kurii. Również o 15.00 - podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego - modlitwą otoczą kard. Macharskiego pracownicy i wolontariusze Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

- Na każdej Mszy św. w naszej bazylice modlimy się o zdrowie kardynała - informuje ks. Dariusz Raś, archiprezbiter bazyliki Mariackiej.

- O zdrowie kardynała będziemy się dziś modlić w trakcie Mszy św. o godz. 18 w naszej kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego na Wyźrale - mówi ks. Józef Sowa, proboszcz parafii w Dąbrowie Szlacheckiej.

- W naszym kościele, prócz wspomnienia w codziennej modlitwie wiernych, o zdrowie kardynała Franciszka będziemy się modlić również podczas środowej nowenny do św. Józefa, patrona naszej parafii - dodaje ks. Antoni Bednarz z parafii św. Józefa w Krakowie.

- Na pewno wspomnę o kardynale podczas Mszy św. o godz. 13 - zapewnia ks. Mateusz Wójcik, wikary w kolegiacie akademickiej św. Anny w Krakowie.

To tylko przykłady duchowego wsparcia dla wieloletniego metropolity krakowskiego, który w niedzielę 12 czerwca trafił do szpitala. Modlitwa obejmuje całą diecezję.

- Jesteśmy całym sercem z kardynałem Franciszkiem, który chętnie do nas przyjeżdżał. Modliliśmy się wczoraj wieczorem i dzisiaj na przedpołudniowej Mszy św. w intencji jego zdrowia - mówi ks. Leszek Mirek, dyrektor zakopiańskiej "Księżówki".

- Klękamy na kolanach przed Gaździną Podhala i wypraszamy łaski zdrowia dla kard. Franciszka - dodaje ks. Jerzy Filek, proboszcz i kustosz sanktuarium w Ludźmierzu. Emerytowany metropolita krakowski przez wiele lat przewodniczył ludźmierskim uroczystościom 15 sierpnia.

Nie inaczej jest w dwóch największych krakowskich sanktuariach - Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II. Modlitwa w jego intencji towarzyszy tam każdej Mszy św. W Łagiewnikach prośba o zdrowie dla kardynała jest wymieniana także w kaplicy Wieczystej Adoracji.

- To wyraz wiary, ale także znak miłości do pasterza - podkreśla ks. Piotr Studnicki, zastępca rzecznika prasowego archidiecezji krakowskiej.

Na swoim profilu na Twitterze przypomniał on m.in., że wspominany 13 czerwca w liturgii Kościoła św. Antoni z Padwy jest patronem kard. Macharskiego, który na drugie imię ma Antoni. W innym wpisie ks. Studnicki zaznaczył, że modlitwę w intencji przebywającego w szpitalu byłego metropolity prowadzi jego zawołanie biskupie: "Jezu, ufam Tobie".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama