Nowy numer 39/2023 Archiwum

Obelisk na Śnieżnicy przejdź do galerii

Pamiątkowy obelisk poświęcony metropolicie krakowskiemu kard. Karolowi Wojtyle odsłonięto na Śnieżnicy podczas uroczystości odpustowych w niedzielę 12 czerwca.

Sumie odpustowej przewodniczył ks. Bolesław Wawak, emerytowany proboszcz parafii w Jordanowie, w asyście gospodarza rekolekcyjnego ośrodka ks. Jana Zająca i ks. dr. Krzysztofa Sojki z Krakowa.

Na początku Mszy św. odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą wydarzenie sprzed pół wieku - w maju 1966 roku, podczas wizytacji parafii św. Michała w pobliskiej Mszanie Dolnej, abp Karol Wojtyła, jak głosi wyryty na mosiężnej tablicy napis, zatroskany o los kaplicy w niełatwych czasach PRL, przybył na Śnieżnicę.

Odpustowy kaznodzieja ks. dr Krzysztof Sojka przybliżył licznie przybyłym wiernym patronkę tego miejsca - św. Jadwigę, królową Polski, którą dał za wzór rządzącym dziś naszym narodem. - Pięknej świątyni na stokach Śnieżnicy patronują, niejako do spółki, św. Jadwiga i św. Jan Paweł II - zauważył kaznodzieja.

O piękno odpustowej liturgii zadbali chórzyści mieszanego chóru z parafii św. Jana Chrzciciela w Olszówce. Po Eucharystii była okazja do uczczenia relikwii św. Jana Pawła II.

Odpust zakończył się wspólnym poczęstunkiem. Wspaniały bigos, smakowita herbata, domowe ciasto i najprawdziwsze oscypki i bundz znalazły rzesze smakoszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast