Nowy numer 39/2023 Archiwum

625 tysięcy plecaków

W plecakach pielgrzyma jest wszystko, co tylko podczas ŚDM przydać się może.

Zaprezentowali je dziś wolontariusze Światowych Dni Młodzieży.

Plecaki, które od miesiąca są już rozprowadzane do stref zakwaterowania pielgrzymów, czyli do parafii, są w kolorach żółtym, niebieskim i czerwonym.

- Przygotowaliśmy 625 tysięcy plecaków, z czego 25 tysięcy przeznaczonych jest dla wolontariuszy. Dostaną je też wszyscy zarejestrowani pielgrzymi - informuje Anna Chmura z Biura Prasowego ŚMD Kraków 2016.

Plecaki zostały tak pomyślane, aby były maksymalnie funkcjonalne i spełniały wszystkie potrzeby pielgrzymów. Znalazły się więc w nich peleryna (która osłoni przed deszczem, a gdy pogoda będzie ładna, można będzie na niej siedzieć), chusta (do zawiązania na głowie, szyi lub ręce), bransoletka przystosowana do odmawiania Różańca i Koronki do Bożego Miłosierdzia, a także szybkoschnący ręcznik z mikrofiby. Ręcznik może też służyć do promocji Polski, Krakowa i ŚDM.

To nie wszystko. W plecaku są też identyfikator, mapy, talony żywieniowe oraz trzy publikacje. Pierwsza to "Przewodnik pielgrzyma", w którym zawarte zostało wszystko, co tylko o ŚDM pielgrzym wiedzieć powinien. - Druga to modlitewnik, który pomoże lepiej przeżyć liturgię. Trzecia książeczka - "Jezu, ufam Tobie" - opowiada o Bożym miłosierdziu - mówi A. Chmura.

Każdy z plecaków nie powinien ważyć więcej niż 350 g.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast