Nowy numer 38/2023 Archiwum

Znaczki i pomoc w dystrybucji

Tak w przygotowania do ŚDM włącza się Poczta Polska.

Pierwsze okolicznościowe znaczki, związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, przygotowano już w 2014 roku. Kolejna edycja ukazała się rok później, a trzecia - w maju tego roku.

Najnowszy znaczek przedstawia Ojca Świętego Franciszka oraz grupkę młodzieży i został przygotowany we współpracy z Pocztą Watykańską. Oprócz zdjęć, na znaczku znalazł się także tekst Koronki do Bożego Miłosierdzia (w wersji polskiej lub włoskiej). Jako pierwszy nowy znaczek otrzymał 11 maja papież Franciszek.

W tym roku Poczta Polska przygotowała także specjalną kartkę pocztową z bł. Pierem Giorgiem Frassatim, patronem młodzieży, którego relikwie przyjadą w lipcu do Polski. Wydana została także książka "W was jest nadzieja" (to hasło pojawiło się na ŚDM-owych znaczkach w zeszłym roku), pokazująca Światowe Dni Młodzieży przez pryzmat nauczania trzech papieży.

Pielgrzymi, którzy za nieco ponad miesiąc przyjadą na Światowe Dni Młodzieży, będą mogli kupić okolicznościowe znaczki (i wysłać list czy kartkę do swoich najbliższych) nie tylko w urzędach pocztowych. Na czas ŚDM (i Dni w Diecezjach) w całej Polsce Poczta Polska uruchomi 60 dodatkowych punktów, w których będzie można skorzystać z jej oferty.

PP jest także partnerem strategicznym ds. logistyki ŚDM Kraków 2016 (porozumienie w tej sprawie podpisano 17 czerwca). Wśród jej zadań jest m.in. dystrybucja 625 tys. plecaków pielgrzyma, 600 tys. identyfikatorów, 6,5 mln talonów żywnościowych dla pielgrzymów oraz 25 tys. pakietów i 347 tys. talonów dla wolontariuszy, dystrybucja 2,5 mln książek "Miłosierdzie", "Liturgia", "Przewodnik" i "Przewodnik pielgrzyma po Krakowie".

- Światowe Dni Młodzieży to dla nas nie tylko wyzwanie, ale i wielka radość - mówiła podczas podpisania porozumienia z komitetem ŚDM Bogusława Kłoda-Dębska z Poczty Polskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast