Nowy numer 38/2023 Archiwum

Ksiądz na wozie strażackim przejdź do galerii

Moc atrakcji czekała na wszystkich, którzy uczestniczyli w Festynie Rodzinnym, zorganizowanym w niedzielę 19 czerwca przy parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Na rozpoczęcie na plenerowej scenie pojawiły się dzieci z nowotarskiej Szkoły Podstawowej nr 2 z programem "Na smutki krasnoludki". Parafianie oklaskiwali także występ zespołu "jaNTok", solistów ze Studia Piosenki "Septyma". Wszystkim dopisywały humory, choć pogoda niespecjalnie dopisała - były małe opady deszczu. Z nowotarskiej Równi Szaflarskiej, na której usytuowana jest papieska parafia, Tatry było jednak widać doskonale.

W drugiej części festynu na scenie zagościły zespół "Mali Śwarni", schola dziecięca parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu, a także grupa taneczna "Reload Kidz". Na zakończenie zagrał zespół "iNTarg BLUES", w którego składzie znalazł się wikary ks. Tomasz Bochnak.

Duszpasterz sprawdził się nie tylko na scenie, ale także na stanowisku z watą cukrową. Z kolei ks. Wojciech Baran, który przez rok odbywał praktykę jako diakon w papieskiej parafii, zainteresował się wozem strażackim. Nawet wszedł na jego dach, czym wywołał wielką radości u dzieci i młodzieży.

Przez cały czas trwania festynu do dyspozycji były "dmuchańce", trwały: malowanie buziek, jazda na kucykach, pokazy służb ratowniczych, gry i zabawy sportowo-rekreacyjne, kawiarenka, grill. Była też loteria fantowa (każdy los wygrywał). Nagrody główne wręczał ks. proboszcz Jan Karlak. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży z parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast