Nowy numer 39/2023 Archiwum

Zjedli 100 litrów zupy przejdź do galerii

W Sułkowicach w niedzielę 19 czerwca odbyło się podsumowanie roku formacyjnego Domowego Kościoła Archidiecezji Krakowskiej.

Rodziny należące do Domowego Kościoła spotkały się w Sułkowicach, by dziękować Bogu za miniony rok formacyjny. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią, której przewodniczył o. Andrzej Tupek SP, moderator diecezjalny Domowego Kościoła Archidiecezji Krakowskiej.

Mszę św. koncelebrowali także moderatorzy parafialni i rejonowi: ks. Edward Antolak, ks. Piotr Waligóra, ks. Mirosław Czapla, ks. Bogdan Sarniak, ks. Stanisław Dolasiński i ks. Mariusz Grzechynka.

W świątyni zgromadziło się ponad 600 osób z całej diecezji. W procesji z darami 13 par rejonowych przyniosło do ołtarza chleby, którymi później dzielono się przy wspólnym stole.

Organizatorzy zadbali, aby goście wyjechali posileni nie tylko duchowo. Po Mszy św. w ogrodzie przy plebanii na wszystkich uczestników czekał poczęstunek. Gospodynie z sułkowickich Kręgów Rodzin postanowiły poczęstować wszystkich pysznym, domowym żurkiem. Przy tej liczbie osób to niemały wyczyn - trzeba było przygotować ponad 100 litrów zupy! Z pomocą przyszli strażacy z OSP Sułkowice, którzy pilnowali kuchni polowej. Pogoda sprzyjała rozmowom i dobrej zabawie na świeżym powietrzu.

Na zakończenia spotkania uczestnicy zostali obdarowani przez ks. proboszcza Edwarda Antolaka książkami o historii parafii w Sułkowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast