Nowy numer 2/2021 Archiwum

Abp Hoser kapitanem rejsu

Arcybiskup Henryk Hoser SAC, ordynariusz warszawsko-praski, na wodach Wisły poprowadzi piątkowe spotkanie z cyklu "Kerygmat Miłosierdzia na Barce".

- Zaprosiliśmy arcybiskupa Hosera, aby podzielił się z nami swoim doświadczeniem w temacie miłosierdzia. I to zarówno z perspektywy pallotyna i lekarza, jak i całej diecezji warszawsko-praskiej, w której podejmowanych jest przecież tak wiele dzieł ewangelizacyjnych, jak choćby rekolekcje "Jezus na Stadionie" czy telewizja SalveTV - mówi ks. Łukasz Gołaś SAC, dyrektor radia nowohuckie.PL, które jest współorganizatorem wydarzenia.

Sam abp Hoser na kanale YouTube radia nowohuckie.PL podkreślił, że głównym wątkiem jego katechezy o miłosierdziu będzie rodzina.

"Drodzy Przyjaciele - zapraszam serdecznie na nasze spotkanie pod Wawelem. Będziemy się zastanawiać, jak świadczyć miłosierdzie w rodzinie i co to znaczy przeżywać miłosierdzie w rodzinie" - zapowiada.

Arcybiskup Henryk Hoser jest pallotynem, lekarzem, a także przewodniczącym Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych. Pracował jako misjonarz, a następnie wizytator apostolski w Rwandzie. Był także ojcem II Synodu ds. Afryki, przełożonym pallotynów we Francji i Belgii, pełnił funkcję sekretarza pomocniczego watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i przewodniczącego Papieskich Dzieł Misyjnych. Jego dewiza biskupia brzmi: "Maior est Deus" (Bóg jest większy).

Abp Hoser kapitanem rejsu   Materiały organizatorów Spotkanie z arcybiskupem rozpocznie się w piątek 24 czerwca o godz. 19 na statku "Nimfa" pod Wawelem, obok Mostu Grunwaldzkiego. Zgłoszenia są przyjmowane na stronie internetowej radia nowohuckie.PL (www.nowohuckie.pl/kerygmat-milosierdzia-na-barce). Osoby, którym nie uda się zarejestrować, będą mogły wysłuchać nauczania dzięki transmisji w radiu nowohuckie.PL.

W trakcie czerwcowej odsłony "Kerygmatu Miłosierdzia" odbędzie się także prezentacja drugiej już książki podsumowującej spotkania ewangelizacyjne, które odbywały się na krakowskiej barce oraz w parafii Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej od lipca 2014 do czerwca 2015 r. Wydawnictwo nosi tytuł "Przyjdź, Duchu Święty".

To nie wszystko. W związku z tym, że trwa Rok Miłosierdzia, i warto w tym czasie podejmować uczynki miłosierdzia, ks. Łukasz Gołaś wraz z redakcją "Gościa Krakowskiego" i Fundacją Urszuli Smok "Podaruj Życie" - Ośrodek Pomocy Osobom z Chorobami Krwi i Nowotworami, zaprasza wszystkich uczestników rejsu do zaangażowania się w konkretne Dzieło Miłosierdzia.

O szczegółach opowiemy na barce!

Nową odsłonę rejsów ewangelizacyjnych pod hasłem "Kerygmat Miłosierdzia na Barce” organizują Krakowska Żegluga Pasażerska, Radio nowohuckie.PL i Fundacja nowohuckie.PL. Rejsy odbywają się pod honorowym patronatem bp. Grzegorza Rysia oraz pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama