Nowy numer 3/2021 Archiwum

Góralska pójdzie brać

Pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędzie się XXXV Piesza Pielgrzymka Górali na Jasną Górę. Podhalanie na szlak wyruszą już 1 lipca. Ich pierwszym przystankiem będzie sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu.

- Mamy już prawie wszystko przygotowane, ale ciągle zapraszamy wszystkich do wspólnego wędrowania. Chodzi o to, żeby było nas jak najwięcej - namawia do uczestnictwa w pielgrzymce ks. Józef Urbańczyk z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

Parafia przygotowała także akcję pielgrzymowania duchowego, jest ponadto możliwość elektronicznego złożenia intencji, w których modlić się będą pątnicy.

Pierwszy przystanek grupy nowotarskiej będzie w Ludźmierzu, gdzie przed figurą Gaździny Podhala, gdzie jak zapowiadają organizatorzy będzie modlitwa o siły potrzebne do wędrowania do Królowej Polski, gdzie górale dotrą 9 lipca. - Zwykle wychodziliśmy w drugiej połowie lipca, ale ze względu na ŚDM przesunęliśmy termin. To też będzie nasza specjalna intencja. Będziemy się modlić o szczęśliwy przyjazd pielgrzymów i o to, aby bezpiecznie przeżyli ŚDM - podkreśla ks. Urbańczyk.

Zapisy na pielgrzymkę odbywają wyłącznie w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu w godzinach urzędowania, czyli poniedziałek, wtorek, czwartek od 16.00 do 18.00 oraz sobota od 8.00 do 9.30. Osoby niepełnoletnie mają obowiązek dostarczyć pisemną zgodę prawnego opiekuna w dniu zapisu na pielgrzymkę (możliwość zabrania druku w kancelarii parafii NSPJ, lub pobrania pliku „zgoda opiekunów” ze strony internetowej parafii).

- Na wejście na Jasną Górę zabieramy niebieską koszulkę lub strój góralski. Msza Święta na Jasnej Górze odbędzie się 9 lipca 2016 ok. godziny 15.00 - informuje ks. Urbańczyk.

Pielgrzymka górali na Jasną Górę zawsze jest podzielona na cztery grupy. Jako pierwsi na pątniczy szlak wyjdzie grupa nowotarska i z Bachledówki, następnie dzień później na pielgrzymi szlak wyjdą osoby z Rabki i Orawy. Wszyscy spotkają się w Makowie Podhalańskim. Grupa nowotarska pierwszy przystanek będzie miała w Rabie Wyżnej, rodzinnej miejscowości kard. Stanisława Dziwisza. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama