Nowy numer 39/2023 Archiwum

Gorące góralskie serca przejdź do galerii

Mnóstwo atrakcji czekało w Kościelisku na uczestników Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, którego organizatorem było starostwo tatrzańskie.

Dla dzieci i dorosłych przygotowano m.in. pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego, ściankę wspinaczkową, warsztaty zumby, zawody sportowe, konkurs plastyczny. Na gości czekał także poczęstunek.

- Nie wiem co mam wybrać najpierw, bo tyle jest tu fajnych rzeczy - mówiła mała Ania. Uśmiechniętych buzi było naprawdę bardzo dużo!

- Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych, a jednocześnie jedna z najbardziej odpowiedzialnych misji, jakie może podjąć człowiek. Przyjąć do własnej rodziny dziecko, ofiarować mu swoją miłość i troskę, wprowadzić je w dorosłe życie, dzielić z nim radość i smutki - to wielkie dary, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi - mówi Zofia Kadzik z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zakopanem.

- Okazuje się, że nasze góralskie serca są wciąż bardzo gorące, bo w okolicach Zakopanego nie brakuje rodzin, które pod swój dach potrafią przyjąć dzieci i młodzież. Jestem im bardzo za to wdzięczny. Nie wystarczą tylko odpowiednie prawo i rozporządzenia, czy dotacje. Tutaj trzeba naprawdę gorącego serca i nieskończenie wiele miłości oraz cierpliwości - mówi z kolei Piotr Bąk, starosta tatrzański. 

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowany został 25 czerwca przez Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem przy współpracy Starostwa Powiatowego w Zakopanem, Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast