Nowy numer 3/2021 Archiwum

Selfie dla Miłosiernego

Jeszcze tylko do 30 czerwca można dołączyć do akcji "Wymaluj obraz". Wystarczy wysłać swoje zdjęcie.

Nadesłane przez stronę: image2016.pl fotografie zostaną złożone w mozaikę tworzącą wizerunek Jezusa Miłosiernego. Taki, jak na obrazie wymalowanym według wskazówek św. Faustyny.

Mogą to być zdjęcia legitymacyjne, paszportowe, "selfie". Każde z nich (a potrzebne będą tysiące fotografii) zostanie przez organizatorów akcji przejrzane i zweryfikowane.

Drukowana na płótnie wersja mozaiki zawiśnie na specjalnym rusztowaniu w pobliżu bazyliki Miłosierdzia Bożego. Ma ona mieć powierzchnię kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Powstanie także wersja wirtualna (zdjęcia do niej będzie można przysyłać aż do momentu rozpoczęcia ŚDM), dzięki której każdy z uczestników akcji będzie mógł m.in. dowiedzieć się, w którym miejscu obrazu znalazło się jego zdjęcie.

Do włączenia się w tworzenie obrazu Jezusa Miłosiernego zachęcali już m.in. autor hymnu ŚDM Kuba Blycharz, Darek "Maleo" Malejonek, Przemysław Babiarz czy bracia Golcowie. Swoje zdjęcie wysłał także znany benedyktyn z Tyńca - o. Leon Knabit.

- To trochę zabawa, a trochę przyjęcie odpowiedzialności za wszystko, co w Polsce i na świecie dzieje się dobrego - mówi o akcji "Wymaluj obraz" o. Leon. - Może to też takie pragnienie: "Panie Boże, my się angażujemy, a Ty zrób nam taki dobry, Boży uczynek i spraw, żeby Światowe Dni Młodych upłynęły bez żadnych zakłóceń" - dodaje zakonnik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama