Nowy numer 39/2023 Archiwum

Rowerowo do Częstochowy

6-osobowa grupa kolarzy z różnych miejsc na Podhalu wyruszyła sprzed kościoła św. Katarzyny w Nowym Targu do Częstochowy. Kolarze wracają dzisiaj tą samą trasą na Podhale.

Przed wyjazdem kolarze i ich bliscy odmówili wspólną modlitwę oraz otrzymali błogosławieństwo ks. Tadeusza Skupnia. Kolarze po opuszczeniu Nowego Targu zatrzymali się w Wadowicach - mieście św. Jana Pawła II, a następnie, m.in. przez Zator, Klucze, Zawiercie i Myszków, dojechali do Częstochowy i na Jasną Górę.

W pierwszym dniu rowerzyści mieli do przejechania ok. 235 km. - Jest to duże wyzwanie, ale kolarze są zdeterminowani i wiedzą, że będzie wymagało to od nich wysiłku - mówi ks. Tadeusz. Najmłodszy uczestnik ma 15 lat, najstarszy - 49. Reprezentują miejscowości: Klikuszowa, Skawa, Biały Dunajec i Niedzica.

Rowerzyści wzięli udział w Apelu Jasnogórskim przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. - Dziękowaliśmy za szczęśliwy dojazd, modliliśmy się także w intencji Światowych Dni Młodzieży, żeby wszystko się udało - opowiada jeden z rowerzystów.

Grupa podhalańskich miłośników jazdy na dwóch kółkach weźmie też udział w Pielgrzymce Rowerowej na Hel, która odbywa się w wakacje już od kilku lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast