Barwną wizję historii zbawienia można oglądać w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.
Otwarta 29 czerwca w jednym z korytarzy obok Kościoła Relikwii wystawa ewangelizacyjna "Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie" składa się z płóciennych mozaik, przedstawiających po siedem z symboli ze Starego i z Nowego Testamentu.
Część starotestamentalna to najważniejsze wydarzenia biblijne. Symbolami Nowego Testamentu są sakramenty. Autorem projektu jest s. Terezja Piękoś ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek z Dębicy, pracująca od wielu lat z dziećmi i młodzieżą w Danii.
Jak opowiada, pomysł, by w jakiś sposób włączyć się w ewangelizację, przyszedł jej do głowy już w 1989 roku, kiedy Jan Paweł II podczas wizyty w Danii zachęcał do "głoszenia Ewangelii wszelkiemu stworzeniu".
Konkretnych kształtów projekt nabrał jednak znacznie później. - W 2003 roku zapytałam dzieci, czy chciałyby zrobić coś kreatywnego i pokazać, jak Pan Bóg od początku świata ukochał ludzi, opiekował się nimi, przebaczał, okazywał miłosierdzie - wspomina s. Terezja.
W pracę włączyły się wszystkie - młodsze i starsze; klasy, rodzice oraz Klub Młodzieży Katolickiej. Teraz wystawa trafiła do Krakowa, do sanktuarium papieża Polaka na Białych Morzach.
- Ta mozaika ma głęboką symbolikę - np. umieszczone na obrazkach dzieci symbolizują nas wszystkich, którzy jesteśmy pielgrzymami w drodze do Boga - wyjaśnia s. Terezja Piękoś.
Głównym celem wystawy jest ewangelizacja, dlatego przygotowane zostały także niewielkie książeczki w dziesięciu różnych językach, które każdy zwiedzający może zabrać i - do czego zachęca umieszczony obok wystawy plakat - podać dalej.